Finanční úspora

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných, takže data zveřejnění si nevšímejte

Od 1. 7. 2021 bude muset banka, u které má dlužník s exekucí vedený účet, umožnit dlužníkovi založení takzvaného chráněného účtu. Chráněný účet si dlužník může založit jen jeden. Více chráněných účtů si tedy dlužník zřídit nemůže. Banka by poté měla oznámit zřízení chráněného účtu všem soudům, které nařídily exekuci (případně výkon rozhodnutí).

Pokud získáte bankovní identitu a pokud ji budete aktivně využívat, nebudete si muset pamatovat značné množství různých hesel, protože vám bude stačit pouze to jedno do vašeho internetového bankovnictví. Heslo pak můžete mít v podobě elektronického klíče, SMS kódu, svého otisku prstu anebo například vámi vybraného slova.

Covid odměny

16.04.2021

Jsou mimořádné odměny zdravotnického personálu v souvislosti s epidemií Covid-19 mimořádným příjmem, který je dlužník povinen použít k mimořádné splátce ve prospěch svých věřitelů ?

Cashback v překladu znamená "peníze zpět". Jednoduše řečeno, za zakoupené zboží vám bude na účet zpětně připsána určitá částka, na kterou můžeme pohlížet jako na "opožděnou slevu". Některé portály vám za uskutečněný nákup vrátí klidně až 33 % z původní ceny, což je velice příjemné.

Školkovné vám může docela výrazně snížit daň z příjmu a přinést daňovou vratku. Podívejte se na to, kdo může školkovné jako slevu na dani uplatnit a kolik na tom může získat.

Náklady na bydlení často spolknou valnou část rodinného rozpočtu. Pokud patříte k rodinám s nízkými příjmy, můžete požádat o příspěvek na bydlení, který je určen pro jednotlivce a rodiny. Abyste na něj však dosáhli, musíte splnit zákonem dané podmínky. Od ledna 2021 se zvyšují normativní náklady, které slouží k výpočtu výše příspěvku na bydlení....

Tato jednoduchá aplikace slouží k prohlížení akčních letáků, zobrazí Vám aktuální slevy a kupony - nejnovější nabídky z mnoha obchodů - včetně vašich oblíbených řetězců a místních obchodů a je denně aktualizována.

Pokud nemáte dostatečný finanční polštář, může i zlomená ruka nepěkně zamíchat s rodinným rozpočtem. Většina pojišťoven pro tyto případy nabízí úrazové pojištění. V rámci jedné pojistky můžete často pojistit sebe, partnera i děti.

Ačkoli vydělávání pomocí pasivního příjmu nemusí vyřešit vaše problémy okamžitě, v dlouhodobého horizontu vám tento druh výdělku může zajistit slušný příjem a zajistit vám bezstarostný život a důstojný důchod. Okolo tohoto typu příjmu se točí mnoho nejasností, a proto je třeba si vyjasnit, co sem lze řadit, a co už ne. A které výdělky se do...

V běžném životě se může stát leccos. Venčíte svého psa, který vběhne do silnice a nešťastnou náhodou se srazí s cyklistou. Nikdo není zraněn, jen kolo je poškozeno. Nebo omylem způsobíte újmu sousedovi, když ho vytopíte, a je potřeba škodu zaplatit. Situací je nekonečně mnoho. Při sportu se srazíte se spoluhráčem a rozbijete mu brýle, na vernisáži...

Hlavní část odpovědnosti za to, jak se budeme mít v důchodovém věku, je na nás. Zajistit si dostatek financí na stáří je výzva. A hlavně je to práce na dlouhá léta. Pokud nám během života náhodou nespadne do klína štědré věno nebo dobře spravované dědictví, bude při budování dostatečných příjmů na penzi hrát čas vždycky tu nejdůležitější roli.

Jídlo je znatelnou položkou v našem rozpočtu. Pokud se vám nedaří vyjít pohodlně každý měsíc s penězi, které byly určeny na jídlo, nechte se inspirovat pár radami, které vám mohou pomoci.

Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR patří k nejefektivnějším programům v České republice zaměřeným na úspory energií v rodinných a bytových domech. Podporuje snižování energetické náročnosti obytných budov (komplexní nebo dílčí zateplení), výstavbu domů s velmi nízkou energetickou...

Tepelná čerpadla se stávají čím dál tím více oblíbená, protože šetří vaši kapsu a zároveň jsou šetrná k životnímu prostředí. Navíc si můžete zažádat o dotace na jejich pořízení. Tepelné čerpadlo můžete využít s podlahovým topením i s radiátory.

Dotační program známý jako kotlíkové dotace byl vyhlášen Ministerstvem životního prostředí v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014-2020. Majitelé rodinných domů v něm mohou žádat o finanční příspěvek na výměnu starých, neekologických kotlů na pevná paliva.

Cítíte se být poškozeni zaměstnavatelem, obchodníkem, pojišťovnou, nemocnicí, státem nebo jinou společností? Na tomto portálu Vám pomohou získat finanční odškodnění, aniž byste museli platit za právníky. Jak? Právníka jednoduše zaplatí za Vás. Jedinou jejich odměnou je předem domluvená provize ze získaného odškodnění, která jim náleží pouze v...

Řádně jste ukončili insolvenční řízení a nabízí se otázka co všechno je pro vás reálné. Zdali si můžete zažádat o hypotéku, vzít si půjčku, kdy bude vymazán záznam v insolvenčním rejstříku a mnoho dalších témat. Na ty nejčastější dotazy naleznete odpovědi v tomto článku.

Řešili jste následky dopravní nehody, při které nechtěl viník přiznat chybu? Měli jste spor se zaměstnavatelem, který porušoval vaše práva? Neuznali vám reklamaci drahého spotřebiče? Museli jste vyřizovat pojistnou událost v zahraničí? Současná doba postrádající toleranci a respekt k druhým příliš nenahrává smírným řešením, a v lidech tak vyvolává...

Ušetřeno.cz je srovnávací portál, který porovnává ceny energií, bankovní produkty, pojištění nebo mobilní tarify. Dále zde naleznete zajímavé články z výše uvedených oblastí.

Na tomto portálu naleznete on-line srovnávač, kde vám zdarma porovnají nabídky klasických i virtuálních operátorů a vy si sami vyberete tu nejpříznivější. Nabízejí až o 70 % výhodnější tarify než v kamenných prodejnách a opakovaně získávají certifikaci od Českého telekomunikačního úřadu, ručící za jejich nezávislost.

Našli jsme triky a tipy, které vám můžou pomoci zlepšit finanční rozpočet. Některé vám zaberou jen několik minut, jiné hodiny, další vyžadují trochu pravidelného úsilí.

Portál naovoce.cz ukazuje lidem, kde si mohou zdarma natrhat vlastní domácí ovoce a propojují ty s úrodou s těmi, kteří ovoce umí zpracovávat. V budoucnu by Na ovoce rádi propojovali ty, kterým se nevyplatí udržovat sad ani sbírat ovoce, které v něm roste, s lidmi, kteří od nich úrodu odkoupí či jim výměnou poskytnou například pálenku, kterou z...