ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍ STYL


 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte  

Žijeme ve světě, kde vládne manipulace. Zdá se, že všichni kolem nejlépe vědí, co je a co není správné. Stále nám někdo vnucuje svoje představy, výrobky a názory. Jen na nás ale je, nakolik zůstaneme sami sebou a jak si dovedeme uchránit svůj životní prostor.

Určitě jste zažili stres. A víte, co přesně s vaším tělem dělá? Možná si ani nepřipouštíte, že jste ve stresu více a častěji, než je zdrávo. Jak přesně dokáže ovlivnit lidské tělo a jeho mechanismy?

To, že se občas přejíme, když jsme ve stresu nebo na návštěvě u babičky, je naprosto normální. Problém nastává, když se ty příležitosti opakují až moc často, a my se tak můžeme dostat do bludného kruhu přejedení, výčitek a hladovění.

Každý z nás jistě nesčetněkrát slyšel, že rychlé hubnutí není zdravé a až na pár výjimek po drastických dietních opatřeních přijde den, kdy si uvědomíme, že se u nás vyskytl JOJO efekt. Jak funguje naše tělo v procesu hubnutí a jiné zajímavosti s tímto tématem spojené se dozvíte v tomto článku a videu.

Autorka kurzu - Martina Viktorie Kopecká, je farářka. Je také psychoterapeutka a má za sebou pracovní zkušenost z nadnárodní korporace. Svou první bibli si koupila až během studií teologie, do té doby se řadila mezi nevěřící.

Budeme-li vědět, jak fungují naše emoce, bude pro nás snazší naučit se s nimi užitečně zacházet a udělat si z nich pomocníka. Pro zpracování negativních emocí využíváme různé strategie. Některé jsou užitečné a jiné nám škodí a způsobují časem ještě větší bolest. Jak s emocemi zacházet patří k důležité dovednosti - emoční inteligenci.

Skončit s kouřením nebývá vůbec snadné, mnohdy to nezvládne ani ten, kdo to myslí smrtelně vážně. Neházejte ale flintu do žita. Máme pro vás několik účinných tipů, díky kterým se závislosti na nikotinu zbavíte snáze a možná, že i natrvalo.

Detoxikace neboli očista těla je přirozený proces, který v našem těle neustále probíhá. Během detoxikace se náš organismus zbavuje škodlivých látek - toxinů, které se v těle, především ve střevech, usazují a mohou vést např. k zadržování vody, překyselování organismu a hromadění parazitů ve střevech.

Jednoduše řečeno, vizualizace je tedy představování si budoucího prožitku, který formuje a programuje naši mysl. Podle toho, na co myslíme a co si představujeme, se náš mozek připraví a pracuje tak, aby se daná věc stala. Různé situace, lidi i příležitosti si můžeme díky vizualizaci přitáhnout do reality.