ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍ STYL


 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte  

Život dokáží prodloužit potraviny, které obsahují antioxidanty – ty neutralizují škodlivé volné radikály a chrání buňky v těle. Zařaďte proto pravidelně do svého jídelníčku brukvovitou zeleninu, stejně tak listovou zeleninu, bobulovité ovoce.

V dnešní době, kdy si mnozí uvědomují důležitost zdravé stravy pro posílení imunity a celkového zdraví, stále více lidí se zajímá o různé způsoby, jak do svého jídelníčku začlenit více vitamínů a minerálů. Správná výživa je klíčem k udržení silného a odolného těla. Jaké jsou tipy na chutné recepty, které jsou plné vitamínů a zdraví prospěšných...

Minimálně jednou za život trpí polovina z nás bolestmi šíje – a u každého desátého jsou tyhle bolesti dokonce chronické. Příčiny jsou různé, k těm nejčastějším ovšem patří opotřebení kloubů, ztuhlé svaly nebo podrážděné nervy.

Rýma a nachlazení mohou být nejen nepříjemné, ale také značně omezující. Místo sahání po běžných léčivých přípravcích se můžete obrátit k přírodě a využít síly bylin. Mnoho jich totiž nabízí účinné prostředky k léčbě a posiluje imunitu.

Nejslavnější kniha, která byla napsána na téma bohatství. Skvělý návod, jak zacházet s penězi, jak podnikat, jaké zásady dodržovat při budování bohatství. Od starověku po dnešní dobu, pravidla se nemění.

Rozhovor mezi moudrým filozofem a nespokojeným mladíkem odkrývá principy individuální psychologie Alfreda Adlera, rakouského psychologa přelomu 19. a 20. století. Během pěti večerů muži debatují o základních životních situacích a nepřestávají se ptát: Jak být šťastný?

V posledních letech se do popředí zájmu dostává přerušovaný půst. Jde o způsob stravování, který má na naše zdraví pozitivní vliv a stále více vyvrací to, co bylo po dlouhá léta naprosté dogma. A to jsou malé porce jídla v průběhu celého dne. Naše těla se vyvinula tak, aby byla schopna vydržet bez jídla mnoho hodin a dokonce i několik dní....

Většina lidí se během svého života setká s bolestmi hlavy. Z větší části mají bolesti hlavy krátké trvání, jen několik minut nebo hodin. Málokdo z postižených ví, že za to mnohdy může nekorigovaná oční vada nebo jiné problémy se zrakem. A také, že tyto problémy jdou obvykle odstranit.

Jedním z klíčových faktorů je schopnost najít společnou řeč, překonat odlišný pohled na svět, pochopit se a přesto zůstat efektivní. Účastníci kurzu získají návod, jak se orientovat v odlišnostech ostatních lidí a jak s nimi efektivněji spolupracovat.