Vzdělání, kariéra, osobní rozvoj

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte

Dominika Cibulková nebyla nějak výjimečná, normální dítě ze sídliště, které tenisové kluby nechtěly, říkaly jí: "nemá na to". Přesto se stala v roce 2017 čtvrtou hráčkou na světě. Inspirujte se příběhem bývalé špičkové tenistky a vítězky Turnaje mistryň.

Jíst zdravě a skvěle se starat o své tělo není žádná věda a může každý z nás a to i v rámci běžných pracovních dnů a povinností. Autorka kurzu vám poradí, jak to v pohodě zvládat.

Lidé se při komunikaci řídí snahou zalíbit se druhým na úkor sebe sama. Jsou závislí na mínění druhých, bojí se nesouhlasu či odmítnutí, a tak dlouhodobě popírají svoje emoce a touhy.

Proces rozhodování funguje jako sval - během dne se unaví a vyčerpá. Účinnou strategií proti únavě z neustálého rozhodování je eliminovat malá rozhodnutí tím, že z nich uděláte rutinu. To uvolní vaše mentální zdroje pro komplikovanější rozhodování.

Jsme obohaceni darem mluvit, bohužel, poslouchání neboli naslouchání často pokulhává. Seznamte se s praktickými technikami aktivního poslouchání a staňte se pro druhé dobrým posluchačem.

Komunikujete v němčině všelijak a doufáte, že vám rodilí mluvčí nějak budou rozumět? Někdy vám opravdu rozumět budou, ale někdy ne. Vyhněte se chybným "čechismům", kterými komplikujeme porozumění a komunikaci v němčině.

"Existují čtyři, a právě jen čtyři způsoby, kterými přicházíme do kontaktu s okolním světem. A jsme oceňováni a hodnoceni výhradně podle těchto čtyř kritérií: co děláme, jak vypadáme, co říkáme a jak to říkáme."

Tomášova cesta z Ostravy do jedné z nejprestižnějších zpravodajských stanic na světě je nabita poutavými příběhy odvahy i selhání. Poslechněte si jeho cestu za hranici nejen válečné, ale i komfortní zóny. Kurz vás bude bavit i motivovat.

V této době, kdy možnost docházet na různé kurzy, rekvalifikace a školení je téměř nemožná, je mnoho lidí nuceno se naučit novému pouze v online prostředí. Jenže ne každý je na tuto formu získávání dovedností, nebo znalostí úplně připraven a je mu to přirozené. V tomto kurzu se naučíte, jak k online vzdělávání správně přistupovat.

Změna je v našich životech všudypřítomná a bude zde pořád až do konce našich dní. Je to základní platforma života, kde znalost procesů a principů je klíčová pro tvorbu toho co chci. Zároveň potřebujeme budovat schopnost, jak zvládat náročné situace nebo je přestat vytvářet tak často.

Bojíme se odmítnutí, a tak nepošleme životopis, nepřihlásíme se na školu, nepožádáme o zvýšení platu, neřekneme si o práci na zajímavém projektu, nepozveme toho, kdo se nám líbí, na kávu. Obáváme se nesouhlasit a pronášet nepopulární názory. Přizpůsobujeme se a nemluvíme o našich potřebách. A když už do situace, ve které potenciálně můžeme...

Díky tomuto kurzu se naučíte základy digitální bezpečnosti, která je povinnou zručností 21. století a budete se pohybovat v online světě opravdu bezpečně.

Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý naopak ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům. Psycholožka Carol Dwecková definuje tyto dva druhy myšlení jako Fixed mindset (fixní myšlení) a Growth mindset (růstové myšlení). Změnou způsobu myšlení lze výrazně...

Cílem knihy je ukázat rozdíl mezi smýšlením bohatých lidí a chudých lidí a upozornit na důležitost finanční gramotnosti v dnešním světě, pokud chce člověk dojít k finanční svobodě.

Zpětná vazba je to, co nás v životě může dále rozvíjet. Každý den získáváme zpětné reakce na naše jednání ze svého nejširšího okolí. Na základě informací z těchto reakcí se může formovat naše osobnost a náš přístup k okolnímu světu. Tomu, jak nás ostatní vnímají, co na nás oceňují a co odsuzují, tomu se přizpůsobujeme. Podstatné je, že pomocí...

Ještě donedávna byla míra úspěšnosti v IQ testech nejčastěji skloňovaným faktorem, určujícím inteligenci člověka. Zajistí nám však povzbudivý výsledek IQ testů úspěch doma a v práci? Na tuto otázku odpovídá světový bestseller Emoční inteligence, předního světového psychologa Daniela Golemana.

Autor této knihy - Ryan Holiday - čerpá z moudrosti úvah Marca Aurelia a jeho filozofie. Vytvořil účinný návod, pomocí kterého lze překonat složité situace a krize na osobní výzvy, které nás v konečném důsledku zocelí a určitým způsobem transformují.

Kurzy Edoo jsou zaměřeny na mluvenou angličtinu. Založeny jsou na tom, že pět minut kvalitního času denně stačí na to, aby člověk zlepšoval své mluvní dovednosti a nebál se něco říci anglicky.

Zájem o osobní rozvoj je v současné době obrovský. Na trhu je nebřeberné množství knih, které se touto tématikou zabývají. Internet je plný rad a informací, jak dosáhnout zlepšení v životě. Ale i přes všechny tyto skvělé informace, mnoho lidí pravděpodobně neví, kde by měli začít. Zde jsou některé z nejčastějších předpokladů osobního rozvoje, které...

Každý z nás by si někdy přál, aby měl den 48 hodin. Rodina, práce, soukromé aktivity. Není vždy lehké všechny činnosti skloubit tak, abychom se cítili uvolněně a přitom měli pocit, že vše zvládáme. Představíme vám pár rad a tipů, jak vše efektivně zvládnout.

Autorem knihy je bývalý hlavní vyjednavač FBI s únosci Chris Voss, který přináší nový, v terénu tvrdě vyzkoušený a nejnovější neurovědou podpořený vhled. Začínal jako řadový policajt a postupně se vypracoval až do pozice, kdy sám vedl jednání s největšími zločinci, únosci, vrahy a teroristy. Stal se špičkovým specialistou na vyjednávání, v nichž...