Vzdělání, kariéra, osobní rozvoj

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte

Chcete se učit tak, aby učení zabralo co možná nejméně času a co nejvíce jste si toho zapamatovali? Představíme vám efektivní metody učení a můžete mimo jiné očekávat, že se v učení zlepšíte, půjde vám snadněji a informace vám zůstanou v paměti delší dobu.

Vzdělávání a zejména sebevzdělávání člověku přináší spoustu výhod. Díky znalostem a schopnostem můžeme snadněji získat práci našich snů, lépe rozumíme společnosti a vzdělání celkově "osvětluje" naši mysl. V tomto článku se dozvíte o zajímavých tipech, s jejichž pomocí se naučíte novým znalostem.

Sebedisciplína je schopnost ovládat své chování, dodržovat určitá dobrovolná pravidla (která jsme si sami dali) a směřovat k dosažení vytyčených cílů. Bez sebedisciplíny nelze dosáhnout úspěchu – ve sportu, v umění, ve vzdělávání. A ani v pracovní sféře.

Čtení stimuluje mozek k rychlejší činnosti, ale má vliv i na mentální schopnosti, emocionální rovnováhu a dobrou náladu. Nemusíte číst každý den, stačí přečíst jednu knihu měsíčně.

TED Talks

09.03.2023

Jestli se učíte anglicky, pravděpodobně znáte TED Talks, krátká nebo delší videa na nejrůznější témata od spousty řečníků z celého světa. Věděli jste ale, že TED Talks můžete poslouchat i v češtině? Pojďme se na to podívat podrobněji.

Baví vás nasávat nové informace? Rádi posloucháte rozhovory se zajímavými lidmi? Dávno už to není jen o knížkách a videích na Youtube, i podcasty jsou skvělou cestou, jak se vzdělávat. Představíme vám několik zajímavých podcastů, kterými se můžete nechat inspirovat.

Zajímá vás, jak efektivně řešit nepříjemnosti na pracovišti? Chcete zlepšit své komunikační dovednosti? Dozvíte se, jak se nenechat znovu zaskočit. Obsahem kurzu jsou konkrétní příklady, které vedoucí řeší v praxi nejčastěji a postupy, díky kterým si zautomatizujete formulování kritiky, pochvaly i drobných doporučení.

Hledáte cestu k tomu, jak se stát lepším člověkem? Potřebujete novou motivaci do pracovního života, chcete lépe vyvažovat kariéru a soukromí a jednoduše to dotáhnout v životě dál a být šťastnější?

Je dobré si uvědomit, že emoce jsou přirozené, důležité a nemáme je potlačovat, nebo se je snažit odstranit. Měli bychom rozpoznat kdy přicházejí, jejich průběh, jak s nimi umíme nakládat, co o nich víme, začít je pozorovat, kultivovat a přeměňovat.

Jít vlastní cestou znamená prošlapávat si vlastní stopu. Dělat chyby. Mít občas strach. Někdy s rozhodnutím chvíli počkat, o to víc si pak za ním stát. Inspirujte se zkušenostmi zakladatele největší humanitární organizace ve střední Evropě.

Tvorba webových stránek bývá pro lidi bez programátorských schopností strašákem, ale existují možnosti, jak složité programování obejít. A právě takové možnosti nabízí redakční systém WordPress. Jinými slovy WordPress umožňuje vytvořit webové stránky aniž byste uměli programovat či designovat.

Při práci v Excelu se neobejdete bez výpočtu, které se často zbytečně provádějí ručně za využití kalkulačky. Přitom pro tyto výpočty lze efektivně využít vestavěné funkce. Mnohdy stačí vhodně vložit jednu dvě funkce a řešení máte ihned. Navíc pro celo oblast. Odpadnou vám ruční zdlouhavé a komplikované postupy.

Dominika Cibulková nebyla nějak výjimečná, normální dítě ze sídliště, které tenisové kluby nechtěly, říkaly jí: "nemá na to". Přesto se stala v roce 2017 čtvrtou hráčkou na světě. Inspirujte se příběhem bývalé špičkové tenistky a vítězky Turnaje mistryň.

Jíst zdravě a skvěle se starat o své tělo není žádná věda a může každý z nás a to i v rámci běžných pracovních dnů a povinností. Autorka kurzu vám poradí, jak to v pohodě zvládat.

Lidé se při komunikaci řídí snahou zalíbit se druhým na úkor sebe sama. Jsou závislí na mínění druhých, bojí se nesouhlasu či odmítnutí, a tak dlouhodobě popírají svoje emoce a touhy.

Proces rozhodování funguje jako sval - během dne se unaví a vyčerpá. Účinnou strategií proti únavě z neustálého rozhodování je eliminovat malá rozhodnutí tím, že z nich uděláte rutinu. To uvolní vaše mentální zdroje pro komplikovanější rozhodování.

Jsme obohaceni darem mluvit, bohužel, poslouchání neboli naslouchání často pokulhává. Seznamte se s praktickými technikami aktivního poslouchání a staňte se pro druhé dobrým posluchačem.

Komunikujete v němčině všelijak a doufáte, že vám rodilí mluvčí nějak budou rozumět? Někdy vám opravdu rozumět budou, ale někdy ne. Vyhněte se chybným "čechismům", kterými komplikujeme porozumění a komunikaci v němčině.

"Existují čtyři, a právě jen čtyři způsoby, kterými přicházíme do kontaktu s okolním světem. A jsme oceňováni a hodnoceni výhradně podle těchto čtyř kritérií: co děláme, jak vypadáme, co říkáme a jak to říkáme."

Tomášova cesta z Ostravy do jedné z nejprestižnějších zpravodajských stanic na světě je nabita poutavými příběhy odvahy i selhání. Poslechněte si jeho cestu za hranici nejen válečné, ale i komfortní zóny. Kurz vás bude bavit i motivovat.