Vzdělání, kariéra, osobní rozvoj

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte

Přijmout negativní zpětnou vazbu může být náročné. Kritika, i ta konstruktivní, se některých z nás dokáže dotknout víc, než bychom si přáli a výrazně tak ovlivnit naši pracovní motivaci. Jak tedy správně přijímat feedback a předejít jeho negativnímu dopadu?

Naši potomci mají tendenci napodobovat chování a zvyky nás, rodičů. A tak pokud chcete pomoci vašim dětem v jejich vzdělávání, musíte začít sami u sebe. Děti rády chodí se všemi otázkami nejprve za svými rodiči. Pokud máte bohaté znalosti a dokážete jim téměř na vše odpovědět, budou k vám vzhlížet a budou mít touhu být vzdělání jako vy.

Univerzita třetího věku je koncepce celoživotního vzdělávání pro zájemce v každém věku, nejčastěji pro důchodce, protože ty označuje termín "třetí věk".

Rekvalifikace umožňuje fyzickým osobám získat kvalifikaci pro nové zaměstnání nebo udržení stávajícího zaměstnání.

Změna profese

18.01.2024

Už dávno neplatí, že musíte dělat celý život jen to, co jste vystudovali nebo čím jste se vyučili. Profesi můžete změnit – třeba když je ve vašem oboru bída o místo, neuživí vás nebo vás zkrátka už nebaví. Jak při tom postupovat?

Neustále stěžování si a vymlouvání se vás v životě daleko neposune. Naopak sebedisciplína ano. Mít disciplínu pevnou jako skála pro vás bude v životě přínosem, nejen v pracovních příležitostech, ale také v životě osobním.

Asi každý z nás touží po respektu okolí. Někteří si tento respekt vynucují, jiní ho mají, aniž by museli vyvinout větší úsilí. Čím to je? V čem spočívá to "kouzlo", že někdo přirozenou autoritu má a někdo ne?

Chcete se učit tak, aby učení zabralo co možná nejméně času a co nejvíce jste si toho zapamatovali? Představíme vám efektivní metody učení a můžete mimo jiné očekávat, že se v učení zlepšíte, půjde vám snadněji a informace vám zůstanou v paměti delší dobu.

Vzdělávání a zejména sebevzdělávání člověku přináší spoustu výhod. Díky znalostem a schopnostem můžeme snadněji získat práci našich snů, lépe rozumíme společnosti a vzdělání celkově "osvětluje" naši mysl. V tomto článku se dozvíte o zajímavých tipech, s jejichž pomocí se naučíte novým znalostem.

Sebedisciplína je schopnost ovládat své chování, dodržovat určitá dobrovolná pravidla (která jsme si sami dali) a směřovat k dosažení vytyčených cílů. Bez sebedisciplíny nelze dosáhnout úspěchu – ve sportu, v umění, ve vzdělávání. A ani v pracovní sféře.

Čtení stimuluje mozek k rychlejší činnosti, ale má vliv i na mentální schopnosti, emocionální rovnováhu a dobrou náladu. Nemusíte číst každý den, stačí přečíst jednu knihu měsíčně.

TED Talks

09.03.2023

Jestli se učíte anglicky, pravděpodobně znáte TED Talks, krátká nebo delší videa na nejrůznější témata od spousty řečníků z celého světa. Věděli jste ale, že TED Talks můžete poslouchat i v češtině? Pojďme se na to podívat podrobněji.

Baví vás nasávat nové informace? Rádi posloucháte rozhovory se zajímavými lidmi? Dávno už to není jen o knížkách a videích na Youtube, i podcasty jsou skvělou cestou, jak se vzdělávat. Představíme vám několik zajímavých podcastů, kterými se můžete nechat inspirovat.

Zajímá vás, jak efektivně řešit nepříjemnosti na pracovišti? Chcete zlepšit své komunikační dovednosti? Dozvíte se, jak se nenechat znovu zaskočit. Obsahem kurzu jsou konkrétní příklady, které vedoucí řeší v praxi nejčastěji a postupy, díky kterým si zautomatizujete formulování kritiky, pochvaly i drobných doporučení.

Hledáte cestu k tomu, jak se stát lepším člověkem? Potřebujete novou motivaci do pracovního života, chcete lépe vyvažovat kariéru a soukromí a jednoduše to dotáhnout v životě dál a být šťastnější?

Je dobré si uvědomit, že emoce jsou přirozené, důležité a nemáme je potlačovat, nebo se je snažit odstranit. Měli bychom rozpoznat kdy přicházejí, jejich průběh, jak s nimi umíme nakládat, co o nich víme, začít je pozorovat, kultivovat a přeměňovat.

Jít vlastní cestou znamená prošlapávat si vlastní stopu. Dělat chyby. Mít občas strach. Někdy s rozhodnutím chvíli počkat, o to víc si pak za ním stát. Inspirujte se zkušenostmi zakladatele největší humanitární organizace ve střední Evropě.

Tvorba webových stránek bývá pro lidi bez programátorských schopností strašákem, ale existují možnosti, jak složité programování obejít. A právě takové možnosti nabízí redakční systém WordPress. Jinými slovy WordPress umožňuje vytvořit webové stránky aniž byste uměli programovat či designovat.

Při práci v Excelu se neobejdete bez výpočtu, které se často zbytečně provádějí ručně za využití kalkulačky. Přitom pro tyto výpočty lze efektivně využít vestavěné funkce. Mnohdy stačí vhodně vložit jednu dvě funkce a řešení máte ihned. Navíc pro celo oblast. Odpadnou vám ruční zdlouhavé a komplikované postupy.

Dominika Cibulková nebyla nějak výjimečná, normální dítě ze sídliště, které tenisové kluby nechtěly, říkaly jí: "nemá na to". Přesto se stala v roce 2017 čtvrtou hráčkou na světě. Inspirujte se příběhem bývalé špičkové tenistky a vítězky Turnaje mistryň.

Jíst zdravě a skvěle se starat o své tělo není žádná věda a může každý z nás a to i v rámci běžných pracovních dnů a povinností. Autorka kurzu vám poradí, jak to v pohodě zvládat.

Lidé se při komunikaci řídí snahou zalíbit se druhým na úkor sebe sama. Jsou závislí na mínění druhých, bojí se nesouhlasu či odmítnutí, a tak dlouhodobě popírají svoje emoce a touhy.