Práce, přivýdělek, podnikání  

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte 

- Pokud hledáte novou práci, můžete bezplatně využít naši asistenci - více informací ZDE

Pracujte 4 hodiny týdně, efektivně. Naučte se cokoliv za pár týdnů pomocí rychloučení. Zapomeňte na 9 hodin denně, 5 dnů v týdnu a najděte práci, kterou byste dělali i zadarmo.

Pokud plánujete podat papírové daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob, máte letos čas do 1. dubna 2022. V případě, že se budete přiznávat elektronicky, posouvá se termín na 2. května.

Od 1. ledna 2022 se zvyšuje tuzemské stravné na pracovní cesty. Zvyšuje se i náhrada za použití vlastního vozidla namísto firemního. Vyšší budou i náhrady za nákup benzínu či nafty, pokud neprokážete skutečně placenou cenu pokladním blokem, a bude se tak vycházet z vyhláškových úředních cen.

Mnoho lidí se po skončení zaměstnání registruje na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání. Většina z nich také žádá o podporu v nezaměstnanosti, aby jim alespoň z části kompenzovala příjem, dokud si nenajdou novou práci. Za jaké období ale podporu nedostanete?

Konflikty se dají a mají řešit, nejlépe včas, aby nepřerostly ve velký konflikt. Správným výsledkem by mělo být to, že se vztah posune dál, od konfliktu k nekonfliktní situaci, a navíc nejlépe tak, že výsledek vyhovuje oběma stranám. Každý konflikt je příležitost, kterou buď využijeme a navzájem se přiblížíme, nebo se naopak vzdálíme.

Riziko výpadku příjmů kvůli nemoci a úrazu na dobu několika týdnů živnostníci řeší finanční rezervou na účtu. Dlouhodobý výpadek příjmů většinou komerčním pojištěním pracovní neschopnosti.

Budování návyků je poměrně složitá disciplína s velmi výrazným pozitivním dopadem. Díky produktivním návykům dokážete pracovat na důležitých věcech ve správnou chvíli. Ale znáte to - často je odkládáme na zítra, na pondělí nebo do nového roku.

Vnímáte v poslední době práci pouze jako nutné zlo, které musíte přetrpět, abyste měli na zaplacení účtů? Trpíte depresemi, ztratili jste dřívější nadšení z vykonávané práce, snažíte se omezit kontakt s klienty a kolegy na minimum? K tomu všemu jste cyničtí, podráždění, nemůžete spát, případně vás trápí jiné zdravotní obtíže? V tom případě nejspíše...

Přestože práce na home office není nařízená, je výrazně doporučovaná. Jak pracovat z domova a zařídit si den tak, aby v něm byl čas na práci, rodinu i na zábavu?

Chcete ve svém pracovním nebo osobním životě něco změnit, ale nemůžete v sobě zažehnout potřebnou motivaci? Máte pocit, že jste ztratili smysl v tom proč to děláte? Díky tomuto kurzu se příjemnou formou naučíte, jaký být spokojenější se sebou a svým životem.

Zvyšují se maximální částky podpory v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci. Jaké jsou podmínky pro získání podpory? Kdy máte po skončení zaměstnání nárok na plnou, kdy na nižší a kdy na žádnou? Jak se snižuje podpora v průběhu registrace na úřad práce, pokud neseženete novou práci či nezačnete podnikat?

Uchazeči o zaměstnání nepobírající podporu v nezaměstnanosti si budou moci přivydělat o 300 Kč hrubého více. Až 7600 Kč měsíčně v nekolidujícím zaměstnání. Není žádným tajemstvím, že si tzv. nezaměstnaní čili uchazeči o zaměstnání registrovaní v evidenci úřadu práce na černo přivydělávají, a to i když pobírají podporu v nezaměstnanosti.

Aplikace Dungado umožňuje vyhledávat v nabídce pracovních pozic z veřejných zdrojů nebo z nabídek zadaných podniky přímo do aplikace. Organizace mohou zadávat nabídky pracovních pozic snadno a zdarma přímo v aplikaci.

Jak pracovat z domova, abyste byli produktivní a neskončili v propasti neefektivity, nesoustředěnosti a špatného pocitu? Práce z domova má své výhody i nevýhody, se kterými se musí člověk naučit fungovat.

Práce z domova neboli homeoffice je snem mnohých z nás. Tato forma výkonu práce má nejen svá pozitiva, ale i negativa. Své by o tom mohli vyprávět třeba programátoři, grafici, specialisté na online marketing, korektoři, překladatelé nebo autoři na volné noze.

Chystáte se pracovat přes agenturu? Pak je dobré si předem zjistit, jaké má taková agentura vůči zaměstnancům povinnosti, co smí a nesmí, a jak se případně bránit proti špatnému zacházení a nedodržování zákonů.

Personální agentury spolupracují s velkým množstvím společností z různých oborů, které jim platí za to, když najdou vhodného zaměstnance či brigádníka. Vy za služby agentury nic neplatíte. Některé firmy vypisují pouze veřejná výběrová řízení, jiné hledají jen přes pracovní agentury a další využívají obou těchto možností. Chtějí totiž mít jistotu,...

Hledáte dlouhé týdny, možná i měsíce. Každý den poctivě pročítáte inzeráty, posíláte životopisy, občas vás pozvou na pohovor. Jenže ve výsledku novou práci pořád nemáte. Udržet si v téhle situaci optimismus a silné nervy stojí dost úsilí. Co vám v tomto období může pomoci?