Práce, přivýdělek, podnikání  

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte 

- Pokud hledáte novou práci, můžete bezplatně využít naši asistenci - více informací ZDE

Láká vás práce v Německu, ale nevíte, co to všechno obnáší? Jestliže sháníte zaměstnání v Německu a nevíte si příliš rady, kde začít, neváhejte se obrátit na pracovní agenturu.

Existují otázky, na které by každý personalista znal rád odpověď, vyslovit je ale nesmí. Které to jsou? Existují výjimky? A jak se zachovat, když během pohovoru přece jen padnou? Je dobré vědět, že i na pohovoru máte svoje práva, a to zejména právo neodpovídat, ačkoli o práci pro danou firmu třeba skutečně stojíte.

Většina zaměstnanců změní z různých důvodů několikrát zaměstnavatele. Každé zaměstnání však musí být řádně ukončeno. Poradíme vám, jak to udělat tak, aby to bylo správně.

Ať už hledáte změnu zaměstnání nebo usilujete o získání první pozice po ukončení studia, nabízíme Vám několik tipů, které vám pomohou s ujasněním vašich pracovních i osobních cílů.

Pracujte 4 hodiny týdně, efektivně. Naučte se cokoliv za pár týdnů pomocí rychloučení. Zapomeňte na 9 hodin denně, 5 dnů v týdnu a najděte práci, kterou byste dělali i zadarmo.

Pokud plánujete podat papírové daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob, máte letos čas do 1. dubna 2022. V případě, že se budete přiznávat elektronicky, posouvá se termín na 2. května.

Od 1. ledna 2022 se zvyšuje tuzemské stravné na pracovní cesty. Zvyšuje se i náhrada za použití vlastního vozidla namísto firemního. Vyšší budou i náhrady za nákup benzínu či nafty, pokud neprokážete skutečně placenou cenu pokladním blokem, a bude se tak vycházet z vyhláškových úředních cen.

Mnoho lidí se po skončení zaměstnání registruje na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání. Většina z nich také žádá o podporu v nezaměstnanosti, aby jim alespoň z části kompenzovala příjem, dokud si nenajdou novou práci. Za jaké období ale podporu nedostanete?

Konflikty se dají a mají řešit, nejlépe včas, aby nepřerostly ve velký konflikt. Správným výsledkem by mělo být to, že se vztah posune dál, od konfliktu k nekonfliktní situaci, a navíc nejlépe tak, že výsledek vyhovuje oběma stranám. Každý konflikt je příležitost, kterou buď využijeme a navzájem se přiblížíme, nebo se naopak vzdálíme.

Riziko výpadku příjmů kvůli nemoci a úrazu na dobu několika týdnů živnostníci řeší finanční rezervou na účtu. Dlouhodobý výpadek příjmů většinou komerčním pojištěním pracovní neschopnosti.