Práce, přivýdělek, podnikání  

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte 

- Pokud hledáte novou práci, můžete bezplatně využít naši asistenci - více informací ZDE

Máte obavy z prvních dní v nové práci? První týden po vás nebude chtít nikdo velké pracovní nasazení. Jde spíše o vzájemné oťukávání. Vašim hlavním úkolem bude poznat chod firmy, zjistit co kde je, jak co funguje, seznámit se s novými kolegy. Jak se chovat, abyste zapadli?

Čerpat pracovní volno z důvodu nemoci není v dnešní době nic neobvyklého. Nejenže si potřebujete odpočinout a zotavit se z nemoci, ale také svojí nepřítomností chráníte své kolegy před čímkoli nakažlivým.

Všichni lidé, kteří už čerpají klasický starobní důchod, mohou neomezeně pracovat a vydělávat si jako zaměstnanci nebo jako osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Za práci, ze které odvádějí sociální pojištění, pak mají po určité době nárok na zvýšení důchodu.

Při hledání práce či brigád je dnes velkým pomocníkem internet. Výhody jsou zřejmé - široká nabídka i poptávka, aktuálnost, dostupnost, rychlost. Nevýhodou může být horší orientace při vyhledávání pracovních portálů se stovkami nabídek a ztráta velkého množství času při hledání relevantního inzerátu.

Práce z domova je fenoménem posledních let. Tento způsob výdělku se rozvíjel hlavně v pandemii, kdy nebylo možné docházet do kanceláře. Má mnoho výhod, a proto se home-office udržel až do dnešních dnů a jeho obliba stále stoupá. Má ale i mnoho negativ a opravdu to není typ zaměstnání pro každého.

Svět práce se výrazně proměňuje. Vaše odborné znalosti jsou cenné a zaměstnavatelé je potřebují. Začněte se vzdělávat, abyste získali nové pracovní příležitosti nebo upevnili svou pozici na trhu práce.

Pečlivě vyplněný profil na sociální síti LinkedIn je důležitý jak pro uchazeče o práci, tak pro firmy. Připravili jsme pro vás článek, ve kterém zjistíte, jak se registrovat na LinkedIn s osobním i firemním profilem, k čemu portál slouží a co zde sdílet.

Žádosti a jiné podklady ve věci evidence, zprostředkování zaměstnání, pro hodnocení nároku na podporu v nezaměstnanosti, nároku na nepojistné sociální dávky můžete podávat i jinou cestou než osobně. Využijte podatelnu ÚP ČR, zašlete dokumenty poštou, prostřednictvím datové schránky nebo elektronicky.

Jak poznáte toxické pracovní prostředí? Existuje celá řada rozpoznávacích znamení. Mezi ty nejočividnější patří vysoká fluktuace zaměstnanců, časté syndromy vyhoření a malá efektivita práce. Průvodními jevy toxického pracovního prostředí může být obtěžování, šikana, diskriminace a neetické chování.

Láká vás práce v Německu, ale nevíte, co to všechno obnáší? Jestliže sháníte zaměstnání v Německu a nevíte si příliš rady, kde začít, neváhejte se obrátit na pracovní agenturu.