Práce, přivýdělek, podnikání  

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte 

- Pokud hledáte novou práci, můžete bezplatně využít naši asistenci - více informací ZDE

Existují otázky, na které by každý personalista znal rád odpověď, vyslovit je ale nesmí. Které to jsou? Existují výjimky? A jak se zachovat, když během pohovoru přece jen padnou? Je dobré vědět, že i na pohovoru máte svoje práva, a to zejména právo neodpovídat, ačkoli o práci pro danou firmu třeba skutečně stojíte.

Většina zaměstnanců změní z různých důvodů několikrát zaměstnavatele. Každé zaměstnání však musí být řádně ukončeno. Poradíme vám, jak to udělat tak, aby to bylo správně.

Ať už hledáte změnu zaměstnání nebo usilujete o získání první pozice po ukončení studia, nabízíme Vám několik tipů, které vám pomohou s ujasněním vašich pracovních i osobních cílů.

Pracujte 4 hodiny týdně, efektivně. Naučte se cokoliv za pár týdnů pomocí rychloučení. Zapomeňte na 9 hodin denně, 5 dnů v týdnu a najděte práci, kterou byste dělali i zadarmo.

Pokud plánujete podat papírové daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob, máte letos čas do 1. dubna 2022. V případě, že se budete přiznávat elektronicky, posouvá se termín na 2. května.

Od 1. ledna 2022 se zvyšuje tuzemské stravné na pracovní cesty. Zvyšuje se i náhrada za použití vlastního vozidla namísto firemního. Vyšší budou i náhrady za nákup benzínu či nafty, pokud neprokážete skutečně placenou cenu pokladním blokem, a bude se tak vycházet z vyhláškových úředních cen.

Mnoho lidí se po skončení zaměstnání registruje na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání. Většina z nich také žádá o podporu v nezaměstnanosti, aby jim alespoň z části kompenzovala příjem, dokud si nenajdou novou práci. Za jaké období ale podporu nedostanete?

Konflikty se dají a mají řešit, nejlépe včas, aby nepřerostly ve velký konflikt. Správným výsledkem by mělo být to, že se vztah posune dál, od konfliktu k nekonfliktní situaci, a navíc nejlépe tak, že výsledek vyhovuje oběma stranám. Každý konflikt je příležitost, kterou buď využijeme a navzájem se přiblížíme, nebo se naopak vzdálíme.

Riziko výpadku příjmů kvůli nemoci a úrazu na dobu několika týdnů živnostníci řeší finanční rezervou na účtu. Dlouhodobý výpadek příjmů většinou komerčním pojištěním pracovní neschopnosti.

Budování návyků je poměrně složitá disciplína s velmi výrazným pozitivním dopadem. Díky produktivním návykům dokážete pracovat na důležitých věcech ve správnou chvíli. Ale znáte to - často je odkládáme na zítra, na pondělí nebo do nového roku.

Vnímáte v poslední době práci pouze jako nutné zlo, které musíte přetrpět, abyste měli na zaplacení účtů? Trpíte depresemi, ztratili jste dřívější nadšení z vykonávané práce, snažíte se omezit kontakt s klienty a kolegy na minimum? K tomu všemu jste cyničtí, podráždění, nemůžete spát, případně vás trápí jiné zdravotní obtíže? V tom případě nejspíše...

Přestože práce na home office není nařízená, je výrazně doporučovaná. Jak pracovat z domova a zařídit si den tak, aby v něm byl čas na práci, rodinu i na zábavu?

Chcete ve svém pracovním nebo osobním životě něco změnit, ale nemůžete v sobě zažehnout potřebnou motivaci? Máte pocit, že jste ztratili smysl v tom proč to děláte? Díky tomuto kurzu se příjemnou formou naučíte, jaký být spokojenější se sebou a svým životem.

Zvyšují se maximální částky podpory v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci. Jaké jsou podmínky pro získání podpory? Kdy máte po skončení zaměstnání nárok na plnou, kdy na nižší a kdy na žádnou? Jak se snižuje podpora v průběhu registrace na úřad práce, pokud neseženete novou práci či nezačnete podnikat?

Uchazeči o zaměstnání nepobírající podporu v nezaměstnanosti si budou moci přivydělat o 300 Kč hrubého více. Až 7600 Kč měsíčně v nekolidujícím zaměstnání. Není žádným tajemstvím, že si tzv. nezaměstnaní čili uchazeči o zaměstnání registrovaní v evidenci úřadu práce na černo přivydělávají, a to i když pobírají podporu v nezaměstnanosti.

Aplikace Dungado umožňuje vyhledávat v nabídce pracovních pozic z veřejných zdrojů nebo z nabídek zadaných podniky přímo do aplikace. Organizace mohou zadávat nabídky pracovních pozic snadno a zdarma přímo v aplikaci.