Cashbackové portály - co to je a jaké jsou výhody

19.03.2021

Cashback v překladu znamená "peníze zpět". Jednoduše řečeno, za zakoupené zboží vám bude na účet zpětně připsána určitá částka, na kterou můžeme pohlížet jako na "opožděnou slevu". Některé portály vám za uskutečněný nákup vrátí klidně až 33 % z původní ceny, což je velice příjemné.

Cashback neboli vrácení peněz z nákupu

Nakupování přes takzvané cashback portály je v zahraničí již zažitou formou nakupování. V České republice toto nakupování zažívá v současnosti velký boom, protože cashback portály nabízí peníze zpět z jejich nákupů. 

Přes cashbackový portál uživatelé internetu přejdou do obchodu, nakoupí online, vyberou zboží, dokončí nákup a poté získají část peněz z nákupu zpět.

Proč se to obchodníkům vyplatí?

Firma, která se zapojí do cashbacku vloží méně peněz do reklamy, a může odměnit zákazníky za to, že nakupují právě u ní. Stručně řečeno, místo peněz do marketingových kampaní firma odměňuje své zákazníky. Díky tomu obchodník jednoduše získá jistotu, že u něj zákazník příště zase nakoupí. 

Představíme vám 3 nejznámější cashbackové portály:

Tipli.cz  v současné době patří mezi ty nejpopulárnější. V prvé řadě nabízí 707 internetových obchodů, kde můžete pohodlně nakupovat a těšit se z finančních provizí.

Mezi e-shopy nechybí Mall.cz, Kasa.cz, Zoot.cz, BonPrix.cz, Booking.com nebo čínský AliExpress.com. Portál svým zákazníkům pravidelně chystá různé akce a výprodeje, tudíž není potřeba listovat jednotlivými obchody zvlášť, neboť se veškeré informace dočtete na titulní stránce. Mezi 12 kategoriemi najdete například módu, dovolené, elektroniku a PC, jídlo, krásu či dětské zboží.

Tipli provize vyplácí již od 1 Kč zpravidla do 48 hodin, přičemž registrovaným uživatelům poskytuje různé finanční odměny. Portál například disponuje doplňkem do vašeho internetového prohlížeče, který vás vždy upozorní na případný cashback. Za jeho instalaci vám bude na účet připsáno rovných 20 Kč. Dalších 150 Kč získáte za doporučení Tipli kamarádovi, který se registruje a uskuteční první nákup. Vstupní bonus je 200 Kč (pro Slovensko 5 euro).

Cashbackový portál Tipli na své stránce nabízí pouze ověřené e-shopy a veškeré dotazy řeší do 24 hodin. Škoda, že nelze tuto službu nainstalovat do telefonu ve formě aplikace. Úvodní stránka se nám zdá také trošku přeplácaná a na začínající uživatele by mohla působit až zmatečně. Tak či onak, první registrace je naprosto jednoduchá a rychlá. Stačí zadat e-mail a můžete využívat slev a bonusů. 

PlnáPeněženka.cz patří mezi nejoblíbenější a nejstarší cashbackové portály. Spokojení zákazníci si vychvalují především velký počet e-shopů, u kterých mohou své peníze utrácet. Obchodů je 745 a nové stále přibývají, čímž si portál drží jasné prvenství v počtu e-shopů vůči konkurenci.

Mezi obchody nechybí Mall.cz, Kasa.cz, eBay.com, Euronics.cz, Booking.com, Zoot.cz, Bonprix.cz, Astratex.cz a mnohé další. Milovníky čínských vychytávek jistě potěší přítomnost AliExpressu s až 5% provizí.

Své zboží dohledáte mezi 9 kategoriemi, kde nechybí cestování, elektronika, domácnost, jídlo, drogerie či finance a služby. Každý nově registrovaný uživatel získá rovných 60 Kč jako vstupní bonus. 

Výhodné cashback portálu je kupříkladu doporučení portálu kamarádům, neboť za každého dostanete 300 Kč. Za přidání do internetového prohlížeče vám na účtu přistane 10 Kč. Portál vyplácí již od jediné koruny a maximální odměny za zrealizovaný nákup činí 25 %.

Na stránkách pravidelně probíhají různé akce, přičemž veškerá podpora probíhá skrze vyplnění online formuláře. Podobně jako většina konkurenčních cashbackových portálů i Plná peněženka postrádá mobilní aplikaci. I tady se ale můžete těšit z rychlé registrace, kterou zvládne úplný začátečník.

Cashback portál VratnéPeníze.cz je spolehlivý cashbackový portál, který v tuto chvíli nabízí 465 e-shopů, kde si můžete z tepla domova pohodlně nakoupit. Ačkoliv se oproti konkurenci jedná o menší počet obchodů, stále je z čeho vybírat.

Mezi nejoblíbenějšími e-shopy patří Mall.cz, Booking.cz, Pilulka.cz, Euronics.cz, Kasa.cz, Tescoma.cz a mnohé jiné. Kromě domácích prodejen můžete zavítat i do čínského AliExpressu, kde získáte slevu na váš nákup od 1-5 %.

Všechny e-shopy byly zařazeny do 9 kategorií, mezi nimiž najdete módu, elektroniku, sport, cestování, krásu či domácnost. Za svoji registraci získáte na účet 50 Kč, přičemž po přidání portálu do prohlížeče dalších 50 Kč. Pokud tento cashbackový portál doporučíte kamarádovi, který uskuteční nákup, budete odměněni částkou 100 Kč.

Oproti konkurenci se může stránka VratnéPeníze.cz pochlubit mobilní aplikací Portmonka pro operační systém Android a iOS. Program je ke stažení zdarma a za jeho instalaci budete odměněni 10 Kč.

Maximální odměna z nákupu dosahuje 15 %, přičemž vyplácení začíná od naspořené výše 300 Kč. Registrace je rychlá a naprosto jednoduchá, přičemž internetové stránky portálu jsou hodně srozumitelné. V případě potíží máte k mání online formulář, který je nutné vyplnit.