Finanční úspora

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných, takže data zveřejnění si nevšímejte

Pojištění, které vám bude vyplácet měsíční plnění (až doživotní), pokud pro stáří nebo zdravotní stav nebudete schopni zvládat bez pomoci každodenní péči o sebe a svoji domácnost.

Fixované tarify mají dopředu stanovenou cenu silové elektřiny pro celé období trvání smlouvy. Ve chvíli, kdy cena elektřiny začne růst, může se fixace cen velmi vyplatit. Bude pro vás lepší fixovat nebo nefixovat elektřinu v roce 2024?

Povinné ručení v roce 2024 doznalo celou řadu změn, které se dotknou téměř všech majitelů a provozovatelů vozidel. Zvyšují se limity povinného ručení, při kontrolách v Česku nebude nutné předkládat tzv. zelenou kartu a mění se povinnosti majitelů a provozovatelů vozidel. A povinné ručení se bude platit také za určité typy elektrokoloběžek.

Jídlo je jednou z nezbytných součástí života. To však neznamená, že je nutné za jídlo utrácet velké částky. Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit na jídle, a přitom si stále dopřát chutné a zdravé pokrmy.

Váš rozpočet je opravdu jen tak tak a vy přemýšlíte jak ušetřit nějaké ty peníze navíc každý měsíc? Připravili jsme pro Vás tipy, jak šetřit.

Finanční gramotnost představuje soubor pravidel, znalostí a hodnotových postojů, podle nichž hospodaříte. Dále to, jak o penězích přemýšlíte. Umění finanční gramotnosti vás může ochránit před dluhovou spirálou a zároveň vám umožní zabezpečit nejen sebe, ale také vaše nejbližší.

Má e-shop na svých stránkách uvedené informace o provozovateli? Nemůžete dohledat telefon ani e-mail? Nebo se tváří jako obchod s věcmi pro děti, ale inzeruje dámskou obuv? Jak poznat, že e-shop, kde se chystáte nakoupit, je rizikový nebo vyloženě podvodný?

V životě člověka mohou nastat situace, kdy se vlivem nečekaných událostí ocitne bez prostředků a potřebuje bezodkladnou finanční injekci od státu. Zákon definuje několik situací, kdy je možné čerpat takzvanou mimořádnou okamžitou pomoc. Výše této dávky však není stanovena jednotně pro všechny, ale závisí na vzniklé situaci a příjmových a...

Zacházení s penězi je velké téma a asi nikdo vám neřekne, že finance neřeší. Velká část lidí ale bohužel k tématu peněz přistupuje špatně. Které prohřešky jsou v oblasti zacházení s financemi a finančního plánování vůbec nejčastější?

Je dobré myslet na stáří a připravovat si finanční rezervu. Jedním z produktů, které se v Čechách těší velké oblibě, je důchodové spoření. Původní produkt se jmenoval penzijní připojištění, dnes známe doplňkové penzijní spoření. Jaký je mezi produkty rozdíl? A fungují oba nebo jen jeden?

Zjistěte, jak nejlépe využít dotaci Nová zelená úsporám Light na zateplení domu: izolaci střechy, podlah půdy a stěn domu anebo výměnu oken a dveří. Jaké úpravy mají na spotřebu největší vliv a kolik stojí.

Elektřinu, jejíž ceny v poslední době raketově vzrostly, odebírá téměř každá domácnost, i když někteří jen na svícení a provoz elektrospotřebičů a jiní i na ohřev vody a vytápění. Sepsali jsme proto nejrůznější tipy a opatření, se kterými lze dosáhnout drobných i výrazných úspor.

Výdaje na pojištění jsou mnohdy nemalou součástí domácího rozpočtu. Srovnátor porovná nabídky pojištění vozidel, majetku i cestovního pojištění i bez zadání osobních údajů a doporučí vám nejvýhodnější nabídku produktů.

Věděli jste, že můžete pohodlně prodat své knihy online? Nemáte čas jezdit po antikvariátech, ale je vám líto knihy vyhodit? Na trhu existuje spousty knižních portálů, které vykupují knihy a my vám dva z nich představíme. Sami se poté můžete rozhodnou, jaká forma výkupu vám nejvíce vyhovuje.

Jednorázový příspěvek 5000 korun na každé dítě do 18. narozenin dostanou rodiny s hrubým příjmem do jednoho milionu korun za rok. Má rodičům pomoct zvládnout prudce rostoucí inflaci, především zdražování potravin, energií, pohonných hmot, ale i výdajů souvisejících se školou nebo péčí o dítě.

Tyto běžné domácí spotřebiče vám mohou přidávat tisíce na účet za elektřinu, a to dokonce i když nejsou zapnuté. Někdy jsou přezdívané dokonce i jako "energetičtí upíři".

Pokud sháníte nějakou konkrétní knihu a nechcete investovat do koupě nové knihy, zkuste nejprve internet. Drtivá většina antikvariátů se už přizpůsobila dnešní době a svou nabídku zveřejňuje na vlastních webových stránkách či přes různé aukční servery; některé antikvariáty už dokonce pronikly i na sociální sítě.