Finanční úspora

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných, takže data zveřejnění si nevšímejte

Jednorázový příspěvek 5000 korun na každé dítě do 18. narozenin dostanou rodiny s hrubým příjmem do jednoho milionu korun za rok. Má rodičům pomoct zvládnout prudce rostoucí inflaci, především zdražování potravin, energií, pohonných hmot, ale i výdajů souvisejících se školou nebo péčí o dítě.

Tyto běžné domácí spotřebiče vám mohou přidávat tisíce na účet za elektřinu, a to dokonce i když nejsou zapnuté. Někdy jsou přezdívané dokonce i jako "energetičtí upíři".

Pokud sháníte nějakou konkrétní knihu a nechcete investovat do koupě nové knihy, zkuste nejprve internet. Drtivá většina antikvariátů se už přizpůsobila dnešní době a svou nabídku zveřejňuje na vlastních webových stránkách či přes různé aukční servery; některé antikvariáty už dokonce pronikly i na sociální sítě.

Výše paušální daně v roce 2022 činí 5 994 Kč měsíčně. A skládá se z odvodů na zdravotním a sociálním pojištění a symbolicky odvedené stokoruně na dani z příjmu. Jednotlivé složky paušální daně jsou ve výši: zdravotní pojištění - 2 627 Kč měsíčně sociální pojištění - 3 267 Kč měsíčně

Uživatelé zaregistrovaní na Vinted.cz na svých profilech zdarma uveřejňují inzeráty předmětů - předmět si sami vyfotí, popíší a stanoví jeho cenu. Jednotlivé transakce uzavírají uživatelé mezi sebou a jejich konkrétní průběh a podobu si domlouvají prostřednictvím zpráv na svém profilu na Vinted.cz.

Jedná se o volání na čísla, která jsou specifická svojí předvolbou, a jsou účtována odlišně od standardních hovorů. Jak se v nich vyznat, abychom zbytečně nepřišli o peníze?

Stát od 1. července spouští náhradní výživné. Nová sociální dávka, kterou ukotvuje zákon č. 588/2020 Sb., je určena pro nezaopatřené děti nebo jejich zákonné zástupce, jež je mají v péči a kterým druhý z rodičů neposílá žádné, nebo jen částečné výživné.

Od 1. 7. 2021 bude muset banka, u které má dlužník s exekucí vedený účet, umožnit dlužníkovi založení takzvaného chráněného účtu. Chráněný účet si dlužník může založit jen jeden. Více chráněných účtů si tedy dlužník zřídit nemůže. Banka by poté měla oznámit zřízení chráněného účtu všem soudům, které nařídily exekuci (případně výkon rozhodnutí).

Pokud získáte bankovní identitu a pokud ji budete aktivně využívat, nebudete si muset pamatovat značné množství různých hesel, protože vám bude stačit pouze to jedno do vašeho internetového bankovnictví. Heslo pak můžete mít v podobě elektronického klíče, SMS kódu, svého otisku prstu anebo například vámi vybraného slova.

Covid odměny

16.04.2021

Jsou mimořádné odměny zdravotnického personálu v souvislosti s epidemií Covid-19 mimořádným příjmem, který je dlužník povinen použít k mimořádné splátce ve prospěch svých věřitelů ?

Cashback v překladu znamená "peníze zpět". Jednoduše řečeno, za zakoupené zboží vám bude na účet zpětně připsána určitá částka, na kterou můžeme pohlížet jako na "opožděnou slevu". Některé portály vám za uskutečněný nákup vrátí klidně až 33 % z původní ceny, což je velice příjemné.

Školkovné vám může docela výrazně snížit daň z příjmu a přinést daňovou vratku. Podívejte se na to, kdo může školkovné jako slevu na dani uplatnit a kolik na tom může získat.

Náklady na bydlení často spolknou valnou část rodinného rozpočtu. Pokud patříte k rodinám s nízkými příjmy, můžete požádat o příspěvek na bydlení, který je určen pro jednotlivce a rodiny. Abyste na něj však dosáhli, musíte splnit zákonem dané podmínky. Od ledna 2021 se zvyšují normativní náklady, které slouží k výpočtu výše příspěvku na bydlení....

Tato jednoduchá aplikace slouží k prohlížení akčních letáků, zobrazí Vám aktuální slevy a kupony - nejnovější nabídky z mnoha obchodů - včetně vašich oblíbených řetězců a místních obchodů a je denně aktualizována.

Pokud nemáte dostatečný finanční polštář, může i zlomená ruka nepěkně zamíchat s rodinným rozpočtem. Většina pojišťoven pro tyto případy nabízí úrazové pojištění. V rámci jedné pojistky můžete často pojistit sebe, partnera i děti.

Ačkoli vydělávání pomocí pasivního příjmu nemusí vyřešit vaše problémy okamžitě, v dlouhodobého horizontu vám tento druh výdělku může zajistit slušný příjem a zajistit vám bezstarostný život a důstojný důchod. Okolo tohoto typu příjmu se točí mnoho nejasností, a proto je třeba si vyjasnit, co sem lze řadit, a co už ne. A které výdělky se do...

V běžném životě se může stát leccos. Venčíte svého psa, který vběhne do silnice a nešťastnou náhodou se srazí s cyklistou. Nikdo není zraněn, jen kolo je poškozeno. Nebo omylem způsobíte újmu sousedovi, když ho vytopíte, a je potřeba škodu zaplatit. Situací je nekonečně mnoho. Při sportu se srazíte se spoluhráčem a rozbijete mu brýle, na vernisáži...

Hlavní část odpovědnosti za to, jak se budeme mít v důchodovém věku, je na nás. Zajistit si dostatek financí na stáří je výzva. A hlavně je to práce na dlouhá léta. Pokud nám během života náhodou nespadne do klína štědré věno nebo dobře spravované dědictví, bude při budování dostatečných příjmů na penzi hrát čas vždycky tu nejdůležitější roli.