Finanční úspora

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných, takže data zveřejnění si nevšímejte

V životě člověka mohou nastat situace, kdy se vlivem nečekaných událostí ocitne bez prostředků a potřebuje bezodkladnou finanční injekci od státu. Zákon definuje několik situací, kdy je možné čerpat takzvanou mimořádnou okamžitou pomoc. Výše této dávky však není stanovena jednotně pro všechny, ale závisí na vzniklé situaci a příjmových a...

Zacházení s penězi je velké téma a asi nikdo vám neřekne, že finance neřeší. Velká část lidí ale bohužel k tématu peněz přistupuje špatně. Které prohřešky jsou v oblasti zacházení s financemi a finančního plánování vůbec nejčastější?

Je dobré myslet na stáří a připravovat si finanční rezervu. Jedním z produktů, které se v Čechách těší velké oblibě, je důchodové spoření. Původní produkt se jmenoval penzijní připojištění, dnes známe doplňkové penzijní spoření. Jaký je mezi produkty rozdíl? A fungují oba nebo jen jeden?

Zjistěte, jak nejlépe využít dotaci Nová zelená úsporám Light na zateplení domu: izolaci střechy, podlah půdy a stěn domu anebo výměnu oken a dveří. Jaké úpravy mají na spotřebu největší vliv a kolik stojí.

Elektřinu, jejíž ceny v poslední době raketově vzrostly, odebírá téměř každá domácnost, i když někteří jen na svícení a provoz elektrospotřebičů a jiní i na ohřev vody a vytápění. Sepsali jsme proto nejrůznější tipy a opatření, se kterými lze dosáhnout drobných i výrazných úspor.

Výdaje na pojištění jsou mnohdy nemalou součástí domácího rozpočtu. Srovnátor porovná nabídky pojištění vozidel, majetku i cestovního pojištění i bez zadání osobních údajů a doporučí vám nejvýhodnější nabídku produktů.

Věděli jste, že můžete pohodlně prodat své knihy online? Nemáte čas jezdit po antikvariátech, ale je vám líto knihy vyhodit? Na trhu existuje spousty knižních portálů, které vykupují knihy a my vám dva z nich představíme. Sami se poté můžete rozhodnou, jaká forma výkupu vám nejvíce vyhovuje.

Jednorázový příspěvek 5000 korun na každé dítě do 18. narozenin dostanou rodiny s hrubým příjmem do jednoho milionu korun za rok. Má rodičům pomoct zvládnout prudce rostoucí inflaci, především zdražování potravin, energií, pohonných hmot, ale i výdajů souvisejících se školou nebo péčí o dítě.

Tyto běžné domácí spotřebiče vám mohou přidávat tisíce na účet za elektřinu, a to dokonce i když nejsou zapnuté. Někdy jsou přezdívané dokonce i jako "energetičtí upíři".

Pokud sháníte nějakou konkrétní knihu a nechcete investovat do koupě nové knihy, zkuste nejprve internet. Drtivá většina antikvariátů se už přizpůsobila dnešní době a svou nabídku zveřejňuje na vlastních webových stránkách či přes různé aukční servery; některé antikvariáty už dokonce pronikly i na sociální sítě.

Výše paušální daně v roce 2022 činí 5 994 Kč měsíčně. A skládá se z odvodů na zdravotním a sociálním pojištění a symbolicky odvedené stokoruně na dani z příjmu. Jednotlivé složky paušální daně jsou ve výši: zdravotní pojištění - 2 627 Kč měsíčně sociální pojištění - 3 267 Kč měsíčně

Uživatelé zaregistrovaní na Vinted.cz na svých profilech zdarma uveřejňují inzeráty předmětů - předmět si sami vyfotí, popíší a stanoví jeho cenu. Jednotlivé transakce uzavírají uživatelé mezi sebou a jejich konkrétní průběh a podobu si domlouvají prostřednictvím zpráv na svém profilu na Vinted.cz.

Jedná se o volání na čísla, která jsou specifická svojí předvolbou, a jsou účtována odlišně od standardních hovorů. Jak se v nich vyznat, abychom zbytečně nepřišli o peníze?

Stát od 1. července spouští náhradní výživné. Nová sociální dávka, kterou ukotvuje zákon č. 588/2020 Sb., je určena pro nezaopatřené děti nebo jejich zákonné zástupce, jež je mají v péči a kterým druhý z rodičů neposílá žádné, nebo jen částečné výživné.

Od 1. 7. 2021 bude muset banka, u které má dlužník s exekucí vedený účet, umožnit dlužníkovi založení takzvaného chráněného účtu. Chráněný účet si dlužník může založit jen jeden. Více chráněných účtů si tedy dlužník zřídit nemůže. Banka by poté měla oznámit zřízení chráněného účtu všem soudům, které nařídily exekuci (případně výkon rozhodnutí).

Pokud získáte bankovní identitu a pokud ji budete aktivně využívat, nebudete si muset pamatovat značné množství různých hesel, protože vám bude stačit pouze to jedno do vašeho internetového bankovnictví. Heslo pak můžete mít v podobě elektronického klíče, SMS kódu, svého otisku prstu anebo například vámi vybraného slova.