Přehled nejpoužívanějších pracovních portálů

13.05.2024

Při hledání práce či brigád je dnes velkým pomocníkem internet. Výhody jsou zřejmé - široká nabídka i poptávka, aktuálnost, dostupnost, rychlost. Nevýhodou může být horší orientace při vyhledávání pracovních portálů se stovkami nabídek a ztráta velkého množství času při hledání relevantního inzerátu.

Nabídka práce se velmi rychle mění, proto je třeba tyto stránky navštěvovat často a pravidelně. Služby pracovních portálů bývají pro uchazeče o zaměstnání bezplatné, platí naopak zaměstnavatelé za inzerci. 

Pokud portál nabízí službu "hlídacího agenta", určitě ji využijte. 

Automaticky Vám budou na e-mail přicházet relevantní nabídky zaměstnání a ušetří vám čas, který byste věnovali jejich vyhledávání.

https:// airjobs.cz

https://www.agentka.cz/

https://www.dobraprace.cz/nabidka-prace/

https://www.grafton.cz/nabidka-prace/

https://www.inwork.cz/

https://www.jobs.cz/

https://jooble.org/

https://www.kdejeprace.cz/

https://www.monster.cz/

https://www.nabidky-prace.cz/

https://www.nabidka-prace-online.cz/

https://neuvoo.cz/cs

https://www.prace.cz/

https://prace.centrum.cz/ 

https://www.pracomat.cz/

https://www.profesia.cz/prace/

https://www.qprace.cz/

https://www.tip-prace.cz/

https://www.volnamista.cz/

https://www.vzdelavaniaprace.cz/

https://yerlango.com/

https://www.zamestnani.cz/

https:// www.careerjet.cz

Pokud zaměstnavatel nechce platit poměrně vysoké částky za inzeráty na pracovních portálech, často nabídku práce zveřejní pouze na svém webu či sociálních médiích (Facebook, LinkedIn, atd.). Hledejte tedy nejen na výše zmíněných pracovních portálech, ale i na webových stránkách firem z oboru, ve kterém byste chtěli pracovat a jejich facebookových profilech. 

Existují také různé facebookové stránky či skupiny, jejichž fanoušky svádí dohromady téma hledání práce, například Práce, brigády - BRNO, Práce v médiích nebo Nabídka práce v Německu atd.

Světový pracovní portál Indeed sjednocuje online zveřejněné pracovní nabídky z tisíce webových stránek do jedné, může vám tak ušetřit spoustu času při vyhledávání. Zaměstnavatelé mohou také zveřejňovat pracovní místa přímo na tomto portálu.