Práce v Německu - praktický průvodce

06.01.2023

Láká vás práce v Německu, ale nevíte, co to všechno obnáší? Jestliže sháníte zaměstnání v Německu a nevíte si příliš rady, kde začít, neváhejte se obrátit na pracovní agenturu.

Pracovní agentury mají na starosti zprostředkování práce a fungují jako pojítko mezi pracovníky a firmami, které je zaměstnávají. Služeb pracovních agentur využívá mnoho uchazečů o práci a zákaznických firem v mnoha pracovních oblastech.

Jednou z takových pracovních agentur je například Starke Jobs, se kterou se domluvíte i česky. Pracovní agentura Starke Jobs je společnost sídlící a působící v Německu, registrovaná u příslušných německých úřadů a podléhající německým zákonům. Je specialistou na zaměstnávání pracovníků na denní dojíždění do Německa.

Jedním z velmi důležitých a často podceňovaných faktorů je znalost německého jazyka.

Pravdou je, že v některých případech se obejdete i bez ní, avšak zůstanete závislí na někom, kdo vám tlumočí, překládá a organizuje práci za vás. Často se tak můžete dostat do situací, kdy se mluví o vás a vy nevíte, která bije. Pracovníci bez znalosti němčiny jsou většinou bráni jen jako levná, a ne příliš kvalitní pracovní síla. Proto se zkuste na němčinu zaměřit co nejdříve a naučte se ji ovládat alespoň na základní úrovni. Se znalostí jazyka se na trhu práce stanete daleko kvalifikovanější a důvěryhodnější!

Zdroj: mesec.cz