Práce, přivýdělek, podnikání  

 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte 

- Pokud hledáte novou práci, můžete bezplatně využít naši asistenci - více informací ZDE

Mnoho lidí se po skončení zaměstnání registruje na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání. Většina z nich také žádá o podporu v nezaměstnanosti, aby jim alespoň z části kompenzovala příjem, dokud si nenajdou novou práci. Za jaké období ale podporu nedostanete?

Konflikty se dají a mají řešit, nejlépe včas, aby nepřerostly ve velký konflikt. Správným výsledkem by mělo být to, že se vztah posune dál, od konfliktu k nekonfliktní situaci, a navíc nejlépe tak, že výsledek vyhovuje oběma stranám. Každý konflikt je příležitost, kterou buď využijeme a navzájem se přiblížíme, nebo se naopak vzdálíme.

Riziko výpadku příjmů kvůli nemoci a úrazu na dobu několika týdnů živnostníci řeší finanční rezervou na účtu. Dlouhodobý výpadek příjmů většinou komerčním pojištěním pracovní neschopnosti.

Budování návyků je poměrně složitá disciplína s velmi výrazným pozitivním dopadem. Díky produktivním návykům dokážete pracovat na důležitých věcech ve správnou chvíli. Ale znáte to - často je odkládáme na zítra, na pondělí nebo do nového roku.

Vnímáte v poslední době práci pouze jako nutné zlo, které musíte přetrpět, abyste měli na zaplacení účtů? Trpíte depresemi, ztratili jste dřívější nadšení z vykonávané práce, snažíte se omezit kontakt s klienty a kolegy na minimum? K tomu všemu jste cyničtí, podráždění, nemůžete spát, případně vás trápí jiné zdravotní obtíže? V tom případě nejspíše...

Přestože práce na home office není nařízená, je výrazně doporučovaná. Jak pracovat z domova a zařídit si den tak, aby v něm byl čas na práci, rodinu i na zábavu?

Chcete ve svém pracovním nebo osobním životě něco změnit, ale nemůžete v sobě zažehnout potřebnou motivaci? Máte pocit, že jste ztratili smysl v tom proč to děláte? Díky tomuto kurzu se příjemnou formou naučíte, jaký být spokojenější se sebou a svým životem.

Zvyšují se maximální částky podpory v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci. Jaké jsou podmínky pro získání podpory? Kdy máte po skončení zaměstnání nárok na plnou, kdy na nižší a kdy na žádnou? Jak se snižuje podpora v průběhu registrace na úřad práce, pokud neseženete novou práci či nezačnete podnikat?

Uchazeči o zaměstnání nepobírající podporu v nezaměstnanosti si budou moci přivydělat o 300 Kč hrubého více. Až 7600 Kč měsíčně v nekolidujícím zaměstnání. Není žádným tajemstvím, že si tzv. nezaměstnaní čili uchazeči o zaměstnání registrovaní v evidenci úřadu práce na černo přivydělávají, a to i když pobírají podporu v nezaměstnanosti.

Aplikace Dungado umožňuje vyhledávat v nabídce pracovních pozic z veřejných zdrojů nebo z nabídek zadaných podniky přímo do aplikace. Organizace mohou zadávat nabídky pracovních pozic snadno a zdarma přímo v aplikaci.

Jak pracovat z domova, abyste byli produktivní a neskončili v propasti neefektivity, nesoustředěnosti a špatného pocitu? Práce z domova má své výhody i nevýhody, se kterými se musí člověk naučit fungovat.

Práce z domova neboli homeoffice je snem mnohých z nás. Tato forma výkonu práce má nejen svá pozitiva, ale i negativa. Své by o tom mohli vyprávět třeba programátoři, grafici, specialisté na online marketing, korektoři, překladatelé nebo autoři na volné noze.

Chystáte se pracovat přes agenturu? Pak je dobré si předem zjistit, jaké má taková agentura vůči zaměstnancům povinnosti, co smí a nesmí, a jak se případně bránit proti špatnému zacházení a nedodržování zákonů.

Personální agentury spolupracují s velkým množstvím společností z různých oborů, které jim platí za to, když najdou vhodného zaměstnance či brigádníka. Vy za služby agentury nic neplatíte. Některé firmy vypisují pouze veřejná výběrová řízení, jiné hledají jen přes pracovní agentury a další využívají obou těchto možností. Chtějí totiž mít jistotu,...

Hledáte dlouhé týdny, možná i měsíce. Každý den poctivě pročítáte inzeráty, posíláte životopisy, občas vás pozvou na pohovor. Jenže ve výsledku novou práci pořád nemáte. Udržet si v téhle situaci optimismus a silné nervy stojí dost úsilí. Co vám v tomto období může pomoci?

S MLM, tedy multi-level marketingem nebo chcete-li síťovým marketingem, se určitě většina z nás někdy setkala. Fakt je, že odvětví MLM dlouhodobě roste. Proč je MLM v trendu a proč tolik roste? Uvádíme výhody a nevýhody tohoto odvětví, abyste si mohli udělat svůj názor.

Můžete si vybrat práci i lidi, kteří vám sedí. Vyberte si obor a lokalitu práce. Zároveň se podíváte na profily šéfů, s kterými můžete pracovat. Zkrátka si můžete vybrat svého šéfa. Nová služba v oblasti lidských zdrojů tak reaguje na trend, že 80 % lidí práci opouští právě kvůli šéfovi.

Atmoskop vám pomůže získat informace o společnosti, když se někde ucházíte o práci a chcete zjistit, jak to tam skutečně chodí. Anebo když váháte mezi několika nabídkami a chcete se správně rozhodnout. Dá se ta práce skloubit s rodinou? A co přesčasy? Nabídnou mi volnost a smysluplnou práci? Tohle z pracovních inzerátů většinou nevyčtete.

V tomto článku vám představíme další možné způsoby přivýdělků a brigád. Zároveň zjistíte, jaké požadavky musíte splňovat, abyste mohli tento druh činnosti vykonávat, popřípadě jejich náročnost.

VimVic.cz aktuálně obsahuje přes 90 tisíc pracovních nabídek a informace o více než čtyřech tisících firmách. Jednou z hlavních funkcí je možnost hodnotit zaměstnavatele a na tato hodnocení se dívat. Dále zde naleznete online kurzy řazené do kategorií: práce s PC, osobní rozvoj, podnikání a byznys, marketing, zdraví a krása, vývoj webových stránek,...

Fler.cz je prvním a největším virtuálním tržištěm pro Českou a Slovenskou republiku, kde můžete prodávat a nakupovat výrobky tvořené rukodělnými technikami - umělecké předměty, užitý design nebo třeba originální módu či módní doplňky.