ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍ STYL


 * články nejsou řazeny od naposledy přidaných a data zveřejnění článku si nevšímejte  

Autorka kurzu - Martina Viktorie Kopecká, je farářka. Je také psychoterapeutka a má za sebou pracovní zkušenost z nadnárodní korporace. Svou první bibli si koupila až během studií teologie, do té doby se řadila mezi nevěřící.

Budeme-li vědět, jak fungují naše emoce, bude pro nás snazší naučit se s nimi užitečně zacházet a udělat si z nich pomocníka. Pro zpracování negativních emocí využíváme různé strategie. Některé jsou užitečné a jiné nám škodí a způsobují časem ještě větší bolest. Jak s emocemi zacházet patří k důležité dovednosti - emoční inteligenci.

Skončit s kouřením nebývá vůbec snadné, mnohdy to nezvládne ani ten, kdo to myslí smrtelně vážně. Neházejte ale flintu do žita. Máme pro vás několik účinných tipů, díky kterým se závislosti na nikotinu zbavíte snáze a možná, že i natrvalo.

Detoxikace neboli očista těla je přirozený proces, který v našem těle neustále probíhá. Během detoxikace se náš organismus zbavuje škodlivých látek - toxinů, které se v těle, především ve střevech, usazují a mohou vést např. k zadržování vody, překyselování organismu a hromadění parazitů ve střevech.

Jednoduše řečeno, vizualizace je tedy představování si budoucího prožitku, který formuje a programuje naši mysl. Podle toho, na co myslíme a co si představujeme, se náš mozek připraví a pracuje tak, aby se daná věc stala. Různé situace, lidi i příležitosti si můžeme díky vizualizaci přitáhnout do reality.

Psychopat. Blázen. Nebezpečný šílenec. O duševně nemocných panují často zkreslené představy. Bojíme se o nich mluvit. Nemocní se mohou bát vyhledat pomoc. Poznejte nejčastější nemoci duše. Naučte se je rozpoznávat a umět pomoc druhým i sami sobě.

Autoři čtivou formou shrnují poznatky o tom, jak funguje mozek, zároveň radí, co dělat, aby mozek pracoval lépe. Přinášejí zajímavá fakta z oboru neurovědy a uvádí na pravou míru některé populárně mýty týkající se činnosti mozku.

Chcete lépe využívat svůj potenciál svého mozku? Šachový velmistr vám ukáže, jak se vyhnout nejčastějším chybám, kterých se naše hlava nevědomky dopouští.

Bývalý expert FBI a autor světového bestselleru Jak prokouknout druhé lidi přichází s knížkou, díky které zaručeně poznáte, že vám někdo lže. V této praktické příručce najdete více než 200 nejčastějších příznaků lhaní, projevů podvodného chování, zatajování informací apod.