Video kurz - Nemoci duše aneb bláznit je lidské

31.05.2022

Psychopat. Blázen. Nebezpečný šílenec. O duševně nemocných panují často zkreslené představy. Bojíme se o nich mluvit. Nemocní se mohou bát vyhledat pomoc. Poznejte nejčastější nemoci duše. Naučte se je rozpoznávat a umět pomoc druhým i sami sobě.

Duševní nemocí nejsou žádnou vzácností. Podle statistik trpí nějakou duševní nemocí zhruba každý pátý Čech. Lidská psychika je velmi složitá a v náročném období se může do úzkých dostat i člověk, který zatím žádné psychické problémy neměl. V takové chvíli je důležité si přiznat, že na všechno nemůžeme stačit sami, a vyhledat pomoc odborníků.

V tomto kurzu se proto dozvíte:

  • Co je duševní zdraví a kde už mluvíme o duševní nemoci
  • Na jaké nejčastější předsudky o duševních nemocech si dát pozor
  • Jak se projevují jednotlivé duševní poruchy a podle čeho je poznat
  • Jak se duševní nemoci rozvíjejí a jaké jsou možnosti jejich léčby
  • Kam se obrátit na pomoc, pokud mám problémy sám nebo někdo v mém okolí

Psychické nemoci jsou však nadále tabu a lidé, kteří jim čelí, jsou stigmatizováni. Problémy s duševním zdravím jsou spojovány s mediálně podporovanými představmi o agresivních lidech, lidech s nízkou inteligenci, neschopnými aktivního a pracovního života. Předsudky a nepravdivé představy o lidech s duševními nemocemi způsobují, že většina z těch, co to potřebují, nevyhledává odbornou pomoc. Neřešení psychických problémů přitom může skončit a mnohdy i končí fatálně - lidé se závažným duševním onemocněním umírají v průměru o deset až dvacet let dříve než lidé duševně zdraví.

Video kurz je dostupný na portálu Seduo ODKAZ je zde:

https://www.seduo.cz/nemoci-duse-aneb-blaznit-je-lidske

Běžná cena tohoto kurzu je 990,- Kč, ale vy máte přístup zdarma.