Video kurz - Anatomie správného rozhodování

23.12.2021

Proces rozhodování funguje jako sval - během dne se unaví a vyčerpá. Účinnou strategií proti únavě z neustálého rozhodování je eliminovat malá rozhodnutí tím, že z nich uděláte rutinu. To uvolní vaše mentální zdroje pro komplikovanější rozhodování.

Kurz se skládá z 10 video lekcí a v součtu trvá přibližně 46 min.

Autor kurzu - Cyril Höschl je psychiatr a vysokoškolský pedagog, výzkumník, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990-1997). Od r. 1990 byl přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK v Praze (do r.2020) a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech (do r.2021). V letech 2007 - 2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008 - 2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií (FEAM). Působil také jako viceprezident Evropské školy klinického výzkumu ve Vídni a v r.2008 získal ocenění Česká hlava.

Špatná rozhodnutí nám mohou pokazit kariéru, zhoršit naše vztahy, nebo nás zbytečně připravit o peníze. Vyhněte se nástrahám, do kterých se při našem rozhodování často necháme chytit.

Tento kurz se proto prakticky věnuje tomu, co se děje během rozhodování.

Dozvíte se:

  • Jak je naše chování ovlivňováno psychologickými zkresleními,
  • jak ho ovlivňuje naše myšlení,
  • jaký typ člověka ve vztahu k rozhodování jste.

Poznatky lektor dokládá na řadě vědeckých experimentů.

Každé téma ilustruje na srozumitelných příkladech.

Věnujte pozornost svým emocím

Existuje staré přísloví, které říká: "Nedělej trvalá rozhodnutí na základě dočasných emocí." Úspěšní lidé umí rozpoznat své emoce a vědí, jaký vliv mohou mít na jejich chování. Proto jsou schopní rozhodovat objektivně a racionálně. Bohužel většina lidí tohle neumí. Studie TalentSmart testovala víc než milion lidí a zjistila, že pouze 36 procent z nás je schopno správně identifikovat své emoce, které právě prožíváme. Na druhou stranu lidé, kteří se umějí správně rozhodovat, vědí, že špatná nálada je může svést na scestí, stejně tak jako dobrá nálada u nich může vyvolat až přehnané sebevědomí.

Co o kurzu říkají absolventi:

Viktória: Skvelý kurz, krátky, úderný, vynikajúco a zrozumiteľne podaný. Žiadne zbytočne zložité popisy, ľahko zapamatateľné definície. A hlavne, všeto využijem v praxi, ako v osobnom, tak pracovnom živote.

Dagmar: Rychlé, nadhledové, pěkný prvnotní úvod do problematiky. Člověka to nahlodá zajímát se o téma do hloubky. Velice lidsky vše vysvětleno, i na přikladech.

Dana: Jasný a srozumitelný výklad, dostatek příkladů.

Video kurz je dostupný na portálu Seduo ODKAZ je zde:

https://www.seduo.cz/anatomie-spravneho-rozhodovani

Běžná cena tohoto kurzu je 990,- Kč, ale vy máte přístup zdarma.