Vasenaroky.cz – získejte finanční odškodnění

20.12.2019

Cítíte se být poškozeni zaměstnavatelem, obchodníkem, pojišťovnou, nemocnicí, státem nebo jinou společností? Na tomto portálu Vám pomohou získat finanční odškodnění, aniž byste museli platit za právníky. Jak? Právníka jednoduše zaplatí za Vás. Jedinou jejich odměnou je předem domluvená provize ze získaného odškodnění, která jim náleží pouze v případě vyhraného sporu. 

Oblasti odškodnění:

Letecká doprava

Za zpožděný let o více než 3 hodiny a za zrušený let máte nárok až na 600 EUR! Za přesměrování letu na jiné letiště, za snížení přepravní třídy nebo za odepření nástupu do letadla máte nárok na kompenzaci. Za poškozené nebo ztracené zavazadlo žádejte náhradu škody.

Pracovněprávní nároky

Nebojte se po zaměstnavateli požadovat peníze, na které máte nárok. Dlužná mzda, nevyplacené odstupné, neoprávněná výpověď, neproplacené diety a cestové, pracovní úraz, nemoc z povolání.

Pojišťovny

Krácení pojistného plnění či zcela jeho zamítnutí je běžnou praxí pojišťoven, vždy však tento postup není oprávněný. Nebojte se chtít po pojišťovně peníze, na které máte nárok.

Reklamace dovolené

Cestovní kancelář Vám musí poskytnout takové služby, jaké jste si objednali. Pokud své sliby nesplnila, žádejte slevu z ceny zájezdu. POZOR! Dovolenou musíte reklamovat do 30ti dnů od jejího skončení.

Realitní kanceláře

Realitní kanceláře si často účtují či ponechávají peníze, na které nemají nárok. Nejčastějšími případy jsou nevrácené rezervační poplatky u rezervačních smluv na straně kupujícího a neoprávněné smluvní pokuty u zprostředkovatelských smluv na straně prodávajícího.

Pojištění automobilu

Krácení pojistného plnění u dopravních nehod neustále přibývá a poškozeným je ve většině případů nevinný účastník nehody. Pojišťovny se často pří krácení pojistného vymlouvají na amortizaci nebo totální škodu.

Zdraví

Jestliže Váš lékař pochybil zanedbáním lékařské péče nebo Vám byla způsobena jma zpackanou operací, máte nárok na odpovídající odškodnění. Nárokovat můžete bolestné, proplacení nákladů spojených s léčením, náhradu ušlého výdělku či odškodnění za trvalé následky.

Bydlení

Zakoupená nemovitost by měla být v přesně takovém stavu, o jakém jste byli prodávajícím přesvědčeni. Jestliže naleznete skryté vady, nebojte se nemovitost reklamovat a žádat odstoupení od smlouvy či slevu z původní ceny. Reklamovat můžete také nekvalitní řemeslnou práci či vadný nábytek.

Reklamace / e-shopy

Zákonná záruční doba je 24 měsíců. Prodejce je reklamaci povinen vyřídit do 30 dní. Na odstoupení od kupní smlouvy máte nárok, jestliže se vada objevila třikrát. U online nákupů máte možnost do 14ti dní odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodů.

Úrazy na chodníku

Jestliže se bez Vašeho přičinění zraníte na neudržovaném chodníku, máte nárok na odškodnění. Odpovědným za úraz na chodníku je jeho majitel, kterým je většinou obec. Požadovat můžete bolestné, náhradu ušlé mzdy, proplacení vynaložených nákladů či odškodnění za trvalé následky.

Zemědělská družstva

Nečekejte na své peníze od družstva léta, nebo dokonce desetiletí, ani se nesmiřujte s vyplacením jen části Vašeho podílu. Ve většině případu máte nárok na celý vypořádací podíl bez zbytečného čekání.

Šmejdi

Při nákupech mimo prostory obvyklé k podnikání máte nárok na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu do 14ti dní. Toto ustanovení se vztahuje právě na podomní prodej či předváděcí akce.

Výmoly na silnici

Jestliže si poškodíte vozidlo kvůli neoznačenému výmolu na silnici, máte nárok žádat po majiteli komunikace náhradu škody.

Stát

Jestliže Vám pochybení státních zaměstnanců způsobilo škodu, máte nárok na její kompenzaci.

https://www.vasenaroky.cz/