Nesnězeno - aplikace, která bojuje proti plýtvání jídlem

17.08.2020

Nesnězeno je česká mobilní aplikace, která online vyhledává zbývající jídlo v restauracích a nabízí ho za zvýhodněné ceny.

Jak to funguje?

Pokud v nějaké restauraci či kavárně zbývá pár porcí jídla, které by přišly vniveč, může se přes formulář na nesnezeno.cz přidat k zapojeným podnikům a zbylé jídlo nabídnout v aplikaci se slevou minimálně 30 %. Nabídka se zobrazí uživatelům z okolí, kteří si mohou jídlo zamluvit a hned jej zaplatit online kartou. Poté už stačí včas objednávku vyzvednout, prokázat se obsluze obdrženým kódem a užít si například skvělé večeře.

Jak aplikaci začít používat?

Aplikace Nesnězeno je dostupná zdarma pro Android a iOS, je možné ji stáhnout na Google Play nebo App Store. Po stažení a přihlášení do aplikace vás čeká příjemné a přehledné grafické prostředí a spolehlivost bez chyb či zasekávání.

Používání je opravdu jednoduché - dole na liště najdete čtyři symboly pro Jídlo, Podniky, Objednávky a Váš profil. Po rozkliknutí nabídky jídla si můžete vybrat z nabídky porcí ve zvoleném městě.

U každého jídla ze seznamu vidíte původní a novou cenu, fotku, počet porcí, adresu podniku a hodinu, do kdy má být vyzvednuto. Pokud si přejete něco objednat, rozkliknete položku "Jídlo", vyberete počet porcí a zaplatíte online kartou. Poté se zobrazí kód, který přijde i e-mailem, a podle něj pak obsluha v podniku potvrdí vyzvednutí objednávky.

V záložce Podniky najdeme všechny zapojené restaurace v konkrétním městě včetně adres a popisu. V levém horním rohu se můžeme podívat na mapu. Za zmínku stojí, že si můžete nastavit upozornění pro vaše oblíbené podniky a budou vám chodit zprávy, kdykoliv zde zbyde nějaké jídlo navíc

.