Kniha - Překážka jako výzva, plus video shrnutí knihy

04.03.2020

Autor této knihy - Ryan Holiday - čerpá z moudrosti úvah Marca Aurelia a jeho filozofie. Vytvořil účinný návod, pomocí kterého lze překonat složité situace a krize na osobní výzvy, které nás v konečném důsledku zocelí a určitým způsobem transformují.

Co se díky této knize naučíte? 

- překonávat životní krize a překážky                                      - být kreativní při řešení problémů                                          - přijímat okolnosti, situace a problémy takové, jaké              doopravdy jsou                                                                          - změníte pohled na krizové momenty ve vašem životě        - získáte praktické rady, jak změnit své vnímání                    - jak být objektivní                                                                     - kontrolovat své emoce                                                          

I nejnepříznivější okolnosti mohou posloužit jako poučení pro pozdější vítězství. 

Tato kniha vám pomůže ve chvíli, kdy stojíte před zdánlivě nepřekonatelnou překážkou, neboť zkoumá nejlepší cestu, jak ji zdolat.          

Na příkladech mnoha historicky významných osobností, jako byl John D. Rockefeller nebo Steve Jobs, ukazuje, jak se i z nejhorších krizových situací dají vytěžit nové příležitosti a výhody.

"Co stojí v cestě, je její součástí." Marcus Aurelius

Co říká o knize čtenářka z Databáze knih: 

Katka: 

Název knihy se už během čtení stává skutečností. Pokud se necháváte zastavit překážkou a vzdáváte se, jste to zase vy, kdo tenhle postoj může změnit a udělat z překážky přínos. Jistě, nestane se to samo, ale takhle knížka vám ukáže tolik možností a cest, že dál pochybovat o tom, že existuje něco, co by opravdu nešlo překonat, by bylo nesmyslné.

Inspirativní jsou příklady na známých - současných i historických - osobnostech. Pravda je taková, že každý bojujeme s nepřízní osudu. A všichni máme volbu: vzdát se nebo pokračovat, překonat tu překážku a získat to, co chceme, to, proč jsme vůbec šli touto cestou. Tato knížka vám ukáže a nebojím se říct, že vás i naučí, jak pokračovat tam, kde se ostatní zastavují. A jestli jste to právě teď vy, tohle je šance získat naprosto nový úhel pohledu a dostat se dál, než jste si kdy mysleli...

Cena knihy se pohybuje v průměru mezi 280,- - 300,- Kč.


V níže uvedeném videu vám autorka blogu Trochu lepší knihu představí zábavnou a poutavou formou.