Kniha - 7 návyků skutečně efektivních lidí

23.05.2019

Návyky představují v našich životech mocnou sílu. Na nich závisí, nakolik jsme efektivní. Smyslem 7 návyků skutečně efektivních lidí je pomoci lidem vést život opravdu efektivním způsobem. Program představuje ověřený proces osobního a mezilidského růstu, který má jak okamžitý, tak dlouhodobý dopad. Níže uvádíme shrnutí obsahu této knihy.

Autor této knihy Stephen R. Covey celý svůj život diskutoval s mnoha lidmi na svých seminářích i mimo ně, s mnoha vrcholovými manažery i běžnými pracovníky a nejrůznějšími způsoby je seznamoval s principy efektivního života a s tím, jak jich dosáhnout. V době svého skonu v roce 2012 byl považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na světě a kniha 7 návyků za nejvýznamnější publikaci na téma sebezdokonalování ve dvacátém století. Autor je mimo jiné uznávaný odborník na vedení lidí a rodinnou problematiku, renomovaný autor, lídr a konzultant - v tomto svém jedinečném díle dokazuje, že primárním předpokladem úspěchu je osvojit si a systematicky využívat základní, univerzální principy - návyky, jež jsou základem vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti a jež nám umožňují, abychom jednali co možná nejefektivněji nejen v pracovním, ale i v osobním životě. 

V níže uvedeném videu vám autorka blogu Trochu lepší knihu představí zábavnou a poutavou formou. 

Co říkají o knize čtenáři z Databáze knih:

libor

Ještě v minulém tisíciletí (1994) jsem měl první překlad knihy z nakladatelství Pragma. Coveyho kniha a 7 návyků mě provází soukromým a podnikatelským životem. Stále je v ní co objevovat a myslím si, že jek člověk zraje, více a více chápe hloubku Coveyho myšlenek, které se zrcadlí i v dalších jeho knihách.

Stalo se klišé, že téměř u každé knihy o osobním rozvoji uvádí, že jejich kniha vám změní život. Ve většině jde o marketingové tahy. Sedm návyků to však dokáže. Covey je mým učitelem a protože řadu myšlenek z jeho knih znám dlouhá léta, překvapuje mě, že se tyto myšlenky v modifikacích objevují u různých autorů, bohužel i bez citace. Zejména pokud jde o různé e-booky z webů. Je to škoda. Na druhé straně to dokazuje, že nastupující generace potřebují znovu objevovat principy a hledat své "pravdy". Covey nepíše o něčem co časem vyprchá jako módní vlna. Přesto je zřejmě v dobrém slova smyslu potřeba "recyklovat" myšlenky, které čtenáři Coveyho knih mají zažité či se snaží dlouhodobě uplatňovat.

Sedm návyků je na celý život, nejen na sedm cyklů po 21 dnech, jak je dnes populární návyky a jejich budování vnímat. Doporučuji všem jako referenční knihu. Objevujte, aplikujte, vracejte se k ní, zažívejte a prožívejte. DOPORUČUJI!

Martinn

Nikdy jsem nevěřil, že by bylo možné, aby měla knížka na člověka takový účinek! Při čtení prvních dvaceti stran jsem propadl filosofii GÉNIA, bohužel již zesnulého S.R.Coveye, který bezesporu pomůže změnit život k lepšímu všem lidem, kteří se o to s touto knížkou pokusí.

Nejkrásnější na knížce je to, že radí naprosto ve všech oblastech života, není tedy určena pouze pro skupinu X, nebo Y. Osobně jsem knížku zvolil pro posílení disciplíny, která je pro mě velmi důležitá, naučil jsem se ale tolik věcí, že mi to pomohlo překopat od základů své principy a hodnoty. Ten, kdo knížku četl, pochopí. Kdo knížku přečte, taky pochopí. Pochopí ostatně i to, že důvod proč tato knížka vznikla je vlastně předmětem jejího obsahu!

Aktenanka

Knížka mi naprosto změnila život - pohled na svět. Víc k tomu psát nebudu. To se musí zažít.

Více recenzí si můžete přečíst zde:

https://www.databazeknih.cz/knihy/7-navyku-skutecne-efektivnich-lidi-10751

Cena knihy se pohybuje v průměru mezi 300,- - 350,- Kč.

Odkaz na Heureku:

https://knihy.heureka.cz/covey-stephen-m-r-7-navyku-skutecne-efektivnich-lidi/