eBay.com - americký aukční a nákupní server

08.04.2019

Jedná se o americký web, ale své výrobky na něm nabízejí prodejci z celého světa. Na eBay se dá zboží dražit v aukci, nebo koupit za stanovenou cenu, tzv. Buy It Now. Platby se dají uskutečnit pomocí platebních karet nebo služby Paypal. Pro nákup zboží je nutná registrace. Na eBay funguje systém hodnocení prodejců i kupujících. 

Česká verze eBay bohužel neexistuje. Ale díky strojovému překladu, který vám některé prohlížeče nabídnou v pravé horní části obrazovky, můžete používat eBay česky. Pokud používáte prohlížeč, který vám tuto funkci nenabízí, použijte ke snazší orientaci jakýkoli překladač.

Pokud na eBay shop nakupujete poprvé, musíte se napřed registrovat. Registrace na eBay trvá jen chviličku - vyplníte své jméno, e-mail a, pokud chcete více zabezpečit svůj účet, i telefonní číslo.

Dbejte na to, aby měl obchod dobré reference. 

Najdete je po pravé straně u konkrétního produktu.

Spousta obchodů má dopravu zdarma, ale není to pravidlem. Hledejte nápis "Free shipping" (doprava zdarma) pod šedivým rámečkem s popisem zboží. V opačném případě zde budete mít uvedenou výši poštovného.

Zboží k vám možná putuje přes půl světa, podívejte se, za jak dlouho se na něj můžete těšit. Zjistíte to u poznámky "Delivery" (Dodání) pod poštovným.

https://www.ebay.com/