Digitální garáž - online kurzy a certifikáty zdarma

15.07.2019

Cílem projektu Digitální garáž je Čechům pomoci získat lepší znalosti z digitálního prostředí. Nabízí celkem 89 lekcí rozdělených do 23 témat. Uživatelé kurzy zakončují testem a po úspěšném absolvování získávají odznaky za jednotlivé lekce. 

Co můžete od této služby očekávat

  • Kurzy, které vás krok po kroku povedou k úspěšnému zakončení certifikátem v dané oblasti
  • Příběhy lidí, kteří díky internetu dosáhli úspěchu
  • Dozvíte se, jak správně psát e-maily a jak je formulovat
  • Jak správně volit klíčová slova a proč je inzerce ve vyhledavačích tak úspěšná
  • Jak využít sociální sítě ve svůj prospěch
  • Rady, jak efektivně používat internetové aplikace ve vašem mobilu a mnoho dalších témat.

Pro koho je služba určena

Ambicí projektu je šířit digitální znalosti mezi širokou veřejnost. Základní digitální gramotnost dnes rozhoduje o rozvoji podnikání místních i nadnárodních společností, a proto by měl Digitální garáží projít každý, kde se nechce v dnešním světě cítit negramotný, hlásí prezident společnosti Google pro region EMEA Matt Brittin. Obsah výukových lekcí se ale nedrží jen Googlu. Zahrnuje i informace třeba o Seznamu či Facebooku a Twitteru.

Jak to celé funguje

Po registraci budete vyzvání k tomu, abyste si vytvořili svůj vlastní plán. Nemusíte nic vymýšlet, pouze kliknete na nabízené možnosti. Vyberete si téma, které vás osloví a následují instruktážní videa, která vám téma osvětlí. Poté pomocí nabízených možností zvolíte správnou odpověď, když se vám to nepodaří napoprvé - nevadí. Můžete si video jednoduše přehrát znovu a opět máte možnost odpovědět.

Využití v praxi

Po absolvování kurzů pro vás už svět internetu nebude velkou neznámou, ale zjistíte, kolik užitečných věcí jste najednou umíte. Svůj čas v digitálním světě již můžete začít využívat ke svému prospěchu. Překročíte hranici běžného uživatele a stanete se profesionálem. 

https://learndigital.withgoogle.com/digitalnigaraz