YouTube kanály zaměřené na výuku anglického jazyka

08.04.2019

Na Youtube existuje řada kanálů, které se zaměřuji na výuku anglického jazyka. Některé uvádíme níže  v textu. Výhoda těchto videí je, že jsou zdarma a můžete si vybrat přímo téma, které je pro Vás zajímavé.

Nejpopulárnější český YouTube kanál zaměřený na výuku anglického jazyka

Tento nejsledovanější a nejpopulárnější YouTube kanál, který se v ČR zaměřujeme na učení angličtiny, nabízí bezplatnou možnost vzdělávat se v umění angličtiny. 

Některá videa jsou zaměřená pro začátečníky, jiná však už pro pokročilejší, jste to ale vy sami, kdo si vybírá video. Názvy videí jsou napsané tak, aby bylo ihned jasné, čemu se video věnuje.

Zde je odkaz na jeho YouTube kanál, kde je seznam všech jeho videí:

https://www.youtube.com/user/BBSobotka/videos

Mezi velmi populární videa patří například - Nejčastěji užívaná slova v angličtině

https://www.youtube.com/watch?v=YQ9SETv-T1o&t=6s

Bezplatný video kurz "English Hacker"

Video kurz English Hacker obsahuje celkem 30 videí, které trvají v průměru 10 - 30 minut a autorkou tohoto bezplatného kurzu je Markéta Růžičková, která má také svůj YouTube kanál, kde přidává další užitečná videa.

Její YouTube kanál je poměrně populární. V době psaní tohoto textu má přes 12 000 odběratelů, což ji řadí mezi přední české YouTube autory, kteří se zaměřují na anglický jazyk.

Bezplatný kurz English Hacker je určen spíše pro začátečníky či mírně pokročilé.

Pro ty pokročilejší z vás má autorka ještě další kurz, který je už ale placený, takže pokud budete spokojeni s bezplatným kurzem, můžete zvážit i ten placený. Stojí necelé 3 000 Kč. Avšak na jejím YouTube kanálu najdete i další bezplatná videa, která jsou zaměřena na různé důležité části anglického jazyka.

Odkaz na první video bezplatného kurzu English Hacker:

https://www.youtube.com/watch?v=TWMYkRShs9g

Webová stránka, kde jsou materiály k tomuto kurzu, včetně odkazů na jednotlivá videa:

https://englishhacker.cz/kurzy-anglictiny/online-kurz-anglictiny/

Odkaz na YouTube kanál Markéty Růžičkové "English Hacker", kde naleznete další videa:

https://www.youtube.com/channel/UC05nQRet2yghSjF-p8NNHGw/videos

YouTube kanál a webové stránky Jany Dvořákové

Jana Dvořáková na svém YouTube kanále nabízí sérii videí s názvem: Kurz angličtiny pro začátečníky, který je vytvořený pro opravdové začátečníky s anglickým jazykem. Mezi ojedinělé nabídky Jany Dvořákové patří učení angličtiny pomocí anglických písniček. Velkou výhodou je možnost stahovaní podpůrných materiálů z jejího webu.

Stáhněte si z webu potřebné materiály

Webové stránky umožňují stahování materiálů k video lekcím na YouTube. Odkaz nalezte vždy pod videem. Navíc na stránkách objevíte mnohem více materiálu. Mimo jiné i testy, které ověří vaše znalosti.

Učení jazyka hudbou

Jak jsme již zmínili, videa nabízí učení velmi netradičním způsobem. A to pomocí hudby. Zkuste si pustit svou oblíbenou písničku a možná objevíte, že právě tento styl učení vám padne jako ulitý.

Videa jsou zdarma, stejně tak většina materiálů na webu.

Odkaz na YouTube kanál:

https://www.youtube.com/channel/UCxuvMsh5r2-spgdhZYly6fQ/featured

Odkaz na webové stránky:

https://www.anglictina-polopate.cz/

Learn English with EnglishClass101.com

Learn English with EnglishClass101.com je jednoznačně jeden z celosvětově nejsledovanějších kanálů pro výuku anglického jazyka na YouTube. Určen je spíše pro pokročilejší, jelikož je produktem amerických autorů, a tudíž chybí překlad do češtiny. Každopádně přes 2 100 000 odběratelů mluví za vše.

Odkaz zde:

https://www.youtube.com/channel/UCeTVoczn9NOZA9blls3YgUg

Internetové stránky které vám rozšíří obzory i jazyk

Autoři nenabízí pouze YouTube kanál, ale také internetové stránky plné různých vychytávek pro zlepšení angličtiny. Nicméně i web je určen především pokročilejším angličtinářům, protože je celý v anglickém jazyce. Stačí bezplatná registrace. Naučte se užitečné fráze příjemnou cestou.

Odkaz zde:

https://www.englishclass101.com/

Mobilní aplikace dostupná na všech zařízeních

Aplikaci do vašeho chytrého telefonu si můžete stáhnout na stránkách zmíněných výše. Umožňuje si stáhnout poslech angličtiny a můžete se díky tomu učit kdekoli. Výborně se tyto nahrávky poslouchají v autě, vlaku nebo na procházce.