F.LUX - bezplatná aplikace, která lidem pomáhá šetřit oči

30.10.2020

Díváte se často do monitoru? Tato aplikace pomáhá šetřit oči. 

F.LUX je užitečná bezplatná aplikace pro lidi, kteří tráví dost času u počítače či tabletu. Jedná se o jednoduchou aplikaci, která automaticky nastaví jas a teplotu barev na monitoru, aby Vaše oči co nejméně trpěly. Ocení ji hlavně ti, kteří se dívají do monitoru večer či v noci. Aplikace opravdu funguje a rozdíl sami poznáte velmi rychle.

Aplikace má pozitivní vliv na únavu očí a může přispět lepšímu spánku.

Práce a sezení u počítače večer či v noci, je pro většinu lidí naprosto běžná věc, ale to může mít negativní následky pro Vaše oči. Oči dostávají díky sníženému okolnímu světlu a naopak silnému světlu z monitoru hodně zabrat. To má za následek únavu a bolest očí, což může mít negativní vliv na spánek.

Ve dne je monitor jasný a večer začne pomalu žloutnout.

Po stáhnutí si nastaví časové pásmo a aplikace následně hlídá venkovní světlo a tím monitor přizpůsobuje vašemu zraku ve 24 hodinovém cyklu, aby si vaše oči přestaly myslet, že je stále den díky silnému světlu z monitoru. Pokud chcete, můžete si kdykoliv upravit nastavení manuálně. Zvolíte si jas a teplotu barvy, kterou v daný moment chcete.

Aplikace funguje jednoduše, stačí si ji stáhnout a nastavit základní parametry.

Nijak vás neotravuje a je spuštěna na pozadí. V aplikaci máte po prvním spuštění možnost nastavení polohy kde se nacházíte (stačí vyplnit město). Díky tomu zjistí přibližný východ a západ slunce a nastaví teplotu barev tak, aby to neškodilo vaším očím.

F.lux je dostupný zdarma pro počítače či tablety s Windows, Linux, Mac nebo iOS.

Aplikaci můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz

(na webu stačí kliknout na tlačítko Download f.lux a aplikaci si stáhnete do počítače. Následně stačí aplikaci nainstalovat tím, že jí spustíte a nastavíme základní údaje).