Aplikace, které hlídají Vaše výdaje a příjmy

08.04.2019

Představíme vám několik zajímavých aplikací, jejichž pomocí budete mít přehled o svých výdajích a příjmech. Stačí si jen vybrat tu, která pro vás bude nejvhodnější. 

Wallet

Aplikace Wallet je přehledným a všestranným nástrojem pro správu financí. Umožňuje snadné a rychlé zaznamenávání příjmů a výdajů, třídění podle kategorií, uchovávání účtenek a spoustu dalších užitečných funkcí. Mimo jiné můžete aplikaci použít také k sepsání nákupního seznamu. Ochranou proti ztrátě dat je zde záloha do cloudu. Ke svým datům můžete přistupovat z telefonu, tabletu, počítače a nově také z chytrých hodinek Android Wear. Další novinkou je přímé napojení na banku, díky které už nemusíte zapisovat uskutečněnou transakci manuálně. Vše probíhá automaticky. Výhodou je také možnost sdílení s ostatními členy rodiny.

První pohled po spuštění

Po prvním spuštění aplikace se dostáváme na přihlašovací obrazovku se třemi možnostmi registrace. Po vytvoření účtu a výběru hlavní měny se můžeme pustit do práce. Otevírá se před námi hlavní plocha aplikace se skupinou widgetů, zobrazující hodnoty ze všech účtů, celkový zůstatek, zůstatkový graf a přehled posledních záznamů. Po zakoupení prémiového účtu můžeme volit mezi dalšími čtyřmi widgety.

V základní verzi zdarma máme k dispozici tři účty, které lze přejmenovat a upravit podle své potřeby. V účtech můžeme přecházet tažením prstu doleva nebo kliknutím na příslušný účet v řádku pod horním okrajem obrazovky. Při otevření zjišťujeme zůstatek a platby odeslané ze zobrazeného účtu. Přidání platebního záznamu zde funguje velmi jednoduše a rychle. V pravém spodním rohu obrazovky se nachází tlačítko plus, kterým po zapsání částky, zvolení účtu a data platby vytvoříme záznam o čerpání peněz. K dispozici máme i widget na plochu informující nás o peněžním toku na účtech s možností rychlého zápisu provedené platby.

Možnosti:

Po kliknutí do levého horního rohu otevřeme panel možností. Na výběr máme několik tlačítek, které zobrazují další užitečné informace o našich příjmech a výdajích. Nachází se zde také přístup do celkového nastavení aplikace, kde lze spravovat účty, kategorie, nastavit denní upomínky nebo heslo pro přístup do aplikace. Lze zde nastavit další měny, které se po zapsání údaje do výdajů automaticky přepočítají na hlavní měnu.

Další zajímavé funkce jsou například:

 • Evidence dluhů
 • Exporty platebních záznamů v PDF, XLS a CSV
 • Nákupní seznam
 • Evidence účtenek a záruk
 • Zobrazení záznamů na mapě

Aplikace je ke stažení na Google Play.

Money Lover

Opět velmi hojně vyžívaná aplikace, kterou doporučuje značný počet uživatelů. Stejně jako aplikace Wallet má Money Lover jednoduché, ale velmi líbivé uživatelské prostředí. Ovládání je velmi intuitivní, jednoduché a prakticky až na pár výjimek velmi podobné ostatním peněženkám. Pro začátek nás aplikace přivítá vytvořením peněženky, která je asociací pro účet, a následným počátečním vkladem. Bohužel zde narazíte na problém verze zdarma, aplikace vám totiž dovolí vytvořit pouze dvě peněženky a jednu událost. Po úspěšném vytvoření se ocitnete v záložce peněženka, kde uvidíte celkový výpis všech transakcí, výdělku a útraty. Nový záznam lze přidat pomocí znaménka plus, které se nachází v pravém horním rohu.

Následuje možnost půjčky a dluhy, kde se zobrazují veškeré peníze, které vám kdokoliv dluží, nebo vy dlužíte někomu.

Reporty najdete hned v další nabídce, kde jsou velmi jednoduchým způsobem znázorněny vaše finance. Výdaje jsou ještě navíc ukázány na kruhovém grafu dle kategorií. Samozřejmostí je také vytvoření rozpočtu pro daný měsíc, ze kterého se postupně ukusují vaše výdaje.

Zvláštností oproti ostatním řešením jsou položky úspory a události. První z nich vám umožní uložit určitou částku do trezoru, ta vám bude uzamčena pro horší časy. Druhá z možností umožňuje vytvořit událost, například dovolenou. Při zadávání transakce do aplikace poté jednoduše zvolíte přiřazení k této události a tím získáte jistotu, že na dovolené utratíte pouze vámi předem zamýšlenou částku.

https://web.moneylover.me/

eÚčty.cz

Tato aplikace je zcela zdarma a poskytuje přehled o vašich domácích financích jak

přímo na stránce služby, tak v mobilním telefonu prostřednictvím aplikace. Umí evidovat neomezené množství účtů v různých měnách, pracuje s více uživateli nad stejnou databází (členové rodiny) a pochopitelně zvládá detailní kategorizaci pohybu peněžních toků.

Výhody

 • Přehled o stavu Vašich financí kdykoliv a kdekoliv.
 • Používání zcela ZDARMA.
 • Možnost evidovat libovolné množství účtů v různých měnách.
 • Více uživatelů (členů rodiny) může pracovat nad stejnými daty. Možnost nastavení práv členům rodiny na jednotlivé účty.
 • Transakce na účtech je možné rozdělovat do kategorií. Kategorie mohou vytvářet hierarchickou strukturu.
 • Možnost importu výpisů z banky.
 • Podrobné statistiky
 • Správa hypotéky
 • Přístup přes mobilní zařízení

https://www.eucty.cz/